9 dni do wielkiego wiosłowania dla hospicjum!

9 dni do wielkiego wiosłowania dla hospicjum!
Data publikacji: 2018-11-20
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Szymon Adamczyk / Ancymon
29 listopada odbędzie się trzecia edycja akcji Wszyscy do Wioseł organizowanej przez Fundację Legii. W tym roku uczestnicy będą wiosłować na ergometrach, aby pomóc Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Odliczamy dni do rozpoczęcia wielkiego, charytatywnego wiosłowania na Stadionie Legii. W poprzedniej edycji, dzięki zaangażowaniu sponsorów, uczestników oraz kibiców, udało nam się łącznie pozyskać prawie 200 000 zł, które zasiliły prowadzoną przez grupę Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom zbiórkę na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Celem tegorocznej edycji wydarzenia jest pozyskanie jak największej ilości środków na zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla Hospicjum onkologicznego, działającego na warszawskim Ursynowie. Co roku opieką paliatywną otacza ono ponad 1000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym. W ramach hospicjum domowego, lekarze, pielęgniarki i wolontariusze odwiedzają ponad 2300 chorych. Opieką obejmowane są również ich rodziny. Dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej oraz zaangażowaniu wszystkich pracowników i wolontariuszy, pacjenci mogą przeżyć swój czas w hospicjum bez bólu i w godności. O działalności hospicjum można przeczytać więcej na stronie: https://fho.org.pl/.

W tym roku dla hospicjum będzie wiosłowało aż 100 drużyn przez łącznie 10 godzin, a ich celem jest wspólne przepłynięcie dystansu 1000 km! Na tę chwilę zgłoszonych mamy już ponad 80 drużyn, zatem zachęcamy wszystkich chętnych do jak najszybszego zapisywania swoich drużyn. Zapisy prowadzimy pod adresem mailowym: [email protected]. Wśród startujących osad mamy już potwierdzony udział m.in.: dziennikarzy sportowych Tomasza Smokowskiego i Pawła Wilkowicza, aktorów reprezentujących Teatr Kwadrat, sztab szkoleniowy Legii Warszawa, przedstawicieli sekcji koszykarskiej i łyżwiarskiej Legii Warszawa, kierowców karetek z Centrum Zdrowia Dziecka oraz grupy niepełnosprawnych sportowców z Avalon Extreme.

Nasza akcja nie przyniosłaby efektów, gdyby nie firmy, które postanowiły zaangażować się i dołączyć do Wszyscy do Wioseł. To dzięki nim, każdy przepłynięty przez uczestników kilometr jest zamieniany na złotówki, które trafią do hospicjum. W tym roku wspierają nas: Vivus Finance, ROHLIG SUUS Logistics, Wine Avenue, ERBUD S.A., Grupa Adamed, Belvedere Catering by Design, Alpha Vision. Większość z firm wiosłowała z nami również w poprzednim roku, dlatego bardzo dziękujemy im, że chcą być cały czas z nami.

Wszyscy, którzy chcą pomóc w realizacji szlachetnego celu, mogą dokonywać wpłat na specjalne konto akcji.

Fundacja Legii
mBank
nr konta: 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna wszyscy do wioseł – hospicjum

Zapraszamy również do odwiedzania stadionu Legii w czasie trwania imprezy i dopingowania osad! Do zobaczenia niebawem!

 

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO