#LetDominikRun: Świetna atmosfera, wspólna radość i wsparcie dla Dominika w strefie Euro na Ł3

#LetDominikRun: Świetna atmosfera, wspólna radość i wsparcie dla Dominika w strefie Euro na Ł3
Data publikacji: 2021-07-08
Autor:
Autor zdjęć:
Kilkaset osób zgromadziło się w środowy wieczór w strefie Euro na stadionie Legii, żeby wesprzeć chorego Dominika i wspólnie obejrzeć pierwsze starcie w sezonie 2021/22 w wykonaniu Mistrza Polski. Charytatywny event organizowany przez Fundację Legii i klub wspierał akcję #LetDominikRun.

Dopisało wszystko: zwycięstwo w premierowym meczu sezonu o dużym ładunku emocjonalnym, frekwencja – w strefie Euro przy Trybunie Wschodniej gościliśmy setki osób, które nabyły okolicznościowe bilety wspierając zbiórkę na operację dla Dominika, upalna pogoda i – co najważniejsze – bohater akcji był wniebowzięty, jak serdecznie został przyjęty i ilu kibiców przyszło na Łazienkowską, żeby pomóc mu walczyć o normalność, czyli możliwość poruszania się.

– Bardzo dziękuję całemu klubowi i Fundacji Legii za przygotowanie takiej imprezy. Atmosfera była super. Jeżeli chodzi o sam mecz, to trzeba przeanalizować całą grę i zaprezentować się tak samo dobrze w meczu rewanżowym – mówił bohater akcji, który oglądał występ zespołu Czesława Michniewicza w towarzystwie nowego obrońcy Legii Warszawa Lindsaya Rose’a.

Spotkanie prowadził popularny komentator Bożydar Iwanow. Wszyscy uczestnicy eventu w ramach podziękowań za obecność otrzymali od klubu prezenty (wśród nich m.in. okolicznościową koszulkę meczową z logo #GotowiDoPomocy).

Dominik urodził się jako wcześniak, w 27 tygodniu ciąży z wagą 1060 gram. Wylew drugiego stopnia spowodował niedowład czterokończynowy i spastykę, co zapoczątkowało trwającą do dziś intensywną rehabilitację. Chłopiec zakwalifikowany został na operację ortopedyczną, której koszt wraz z rehabilitacją wynosi ok. 400 000 zł. Więcej o akcji i sytuacji Dominika przeczytacie na profilach Let Dominik Run na Facebooku Instagramie.

– Ten wieczór był naprawdę bardzo dobry! Poznałem Dominika, spotkałem kibiców Legii – zorganizowanie tej akcji to świetny pomysł i jestem szczęśliwy, że mogłem brać w niej udział. Dodatkowo, drużyna wygrała i jestem z niej bardzo dumny. Teraz musimy kontynuować taką grę w kolejnych meczach – dodał Lindsay.

Klub dziękuję sponsorowi głównemu Plus500 za zaangażowanie się w akcję, wolontariuszom Fundacji Legii za bezcenną pomoc przy organizacji eventu oraz wszystkim obecnym za stworzenie fantastycznej atmosfery. Do zobaczenia!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO