Legijna kompozycja kwiatowa na rondzie Stanisława Sedlaczka

Legijna kompozycja kwiatowa na rondzie Stanisława Sedlaczka
Data publikacji: 2021-06-16
Autor:
Autor zdjęć: Aleksandra Wizor, Mikołaj Marciniak
16 czerwca, po raz kolejny na rondzie Stanisława Sedlaczka (u zbiegu ul. Rozbrat i Myśliwieckiej) pojawiła się kompozycja kwiatów w barwach klubu Legii Warszawa. Wszystko dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Stołecznego Warszawa i Fundacji Legii.

Po rocznej przerwie, w środę 16 czerwca, w akompaniamencie pięknej pogody, udekorowane zostało Rondo Stanisława Sedlaczka, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Legii Warszawa. Kompozycja kwiatowa ozdobiła niezagospodarowaną przestrzeń i będzie od dziś cieszyła oko legijnymi i mistrzowskimi barwami.

Zdjęcie

We wspólnym sadzeniu kwiatów, w środowe popołudnie, udział wzięli Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w urzędzie m.st. Warszawy oraz Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii wraz ze swoim zespołem. Pomagały im również dzieci z Ogniska Praga, działającego w ramach Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa, a także zawodnicy U14 Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Kwietnik w barwach Legii Warszawa, po raz pierwszy został założony w 2016 r. z okazji obchodów 100-lecia klubu. Inicjatywa to efekt współpracy m.st. Warszawy i Fundacji Legii.

Zdjęcie

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO