Lekcje na Legii – matematyka w piłce nożnej!

Lekcje na Legii – matematyka w piłce nożnej!
Data publikacji: 2017-05-22
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Piłka nożna to zawodnicy, akcje, piłka, bramki, kibice i … matematyka. Fundacja Legii we współpracy z Klubem Legia Warszawa organizuje zajęcia edukacyjne dla klas 4 – 6, pokazując rolę matematyki w najpopularniejszej dyscyplinie sportowej.

„Lekcje na Legii” to 90 minutowe zajęcia prowadzone na stadionie warszawskiej Legii. W innowacyjny sposób łączą piłkę nożną oraz edukację. Uczniowie podczas zajęć rozwijają sprawność rachunkową, uczą się wykorzystywać i tworzyć informacje. Prowadzący zajęcia pomagają uczniom również uczyć się rozumowania i tworzenia strategii, na przykładach zaczerpniętych z piłkarskiej codzienności Legii Warszawa.

Zajęcia, zgodne z podstawą programową, oparte są na takich zagadnieniach jak geometria na boisku, odczytywanie danych z tabel, oraz planowanie i obliczanie budżetu. Każda lekcja składa się  z wybranych dwóch z trzech możliwych zagadnień. Rekomendowane połączenia ze względu na poziom nauczania to:

  • Klasa 4 – geometria i odczytywanie danych
  • Klasa 5 – geometria i odczytywanie danych lub planowanie budżetu (do decyzji nauczyciela w zależności o poziomu uczniów)
  • Klasa 6 – geometria lub odczytywanie danych i planowanie budżetu

Celem prowadzonego programu jest zachęcenie uczniów do nauki matematyki, poprzez pokazanie jaką rolę odgrywa w piłce nożnej.

Po zajęciach cała grupa ma możliwość uczestniczenia w wycieczce po stadionie. Ta część wizyty na Łazienkowskiej 3 jest dla całej grupy szczególnie niezapomnianym przeżyciem.

Aby skorzystać z oferty edukacyjnej oraz wycieczki po stadionie, zadzwoń na nr tel. 608 542 541 i dowiedz się kiedy są możliwe zajęcia w czerwcu.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO