LEGIA PRZEKAZAŁA PIENIĄDZE ZE ZBIÓRKI

LEGIA PRZEKAZAŁA PIENIĄDZE ZE ZBIÓRKI
Data publikacji: 2017-09-29
Autor:
Autor zdjęć:
Przedstawiciele Klubu i Fundacji Legii oficjalnie przekazali Związkowi Powstańców Warszawskich (ZPW) wszystkie środki zebrane na skutek akcji kibiców, zorganizowanej po nałożeniu na klub kary za oprawę upamiętniającą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

W spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Powstania Warszawskiego, udział wzięli m.in.: wiceprezes ZPW dr Halina Jędrzejewska, pani Bogna Galperyn oraz Jakub Król reprezentujący Muzeum.

– Po raz kolejny kibice zrobili dla nas coś wspaniałego. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc, bo wiemy, że ta pomoc płynie z serca – mówiła wzruszona dr Jędrzejewska, która w trakcie powstania była sanitariuszką, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

– Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom i innym osobom, które wzięły udział w tej akcji. Jesteśmy tu przede wszystkich w ich imieniu. Klub od początku nie miał wątpliwości, że pieniądze ze zbiórki powinny trafić do Powstańców, dlatego kara została zapłacona z własnych środków, a teraz z radością możemy symbolicznie przekazać zebrane środki Związkowi Powstańców Warszawskich – powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

Związek Powstańców Warszawskich jest organizacją kombatancką zapewniającą bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego.

 

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO