Fundacja Legii przygotowała wyprawki szkolne dla podopiecznych świetlic środowiskowych

Fundacja Legii przygotowała wyprawki szkolne dla podopiecznych świetlic środowiskowych
Data publikacji: 2017-10-05
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
Nowy rok szkolny to dla wielu uczniów czas nowych wyzwań i ciężkiej pracy. Fundacja Legii postanowiła pomóc potrzebującym dzieciom wkroczyć w ten etap z uśmiechem na ustach oraz odpowiednio wyposażonym tornistrem.

„Back2School” to akcja dedykowana potrzebującym dzieciom ze świetlic środowiskowych, której celem jest przygotowanie oraz przekazanie wyprawek szkolnych, by uczniowie mogli w pełnej gotowości realizować nowe cele edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018.

Szkolna wyprawka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Lista niezbędnych artykułów jest bardzo długa, a jej całkowity koszt sięga niekiedy kilkuset złotych. Fundacja Legii, w ramach akcji Back2School, postanowiła przygotować i wręczyć podopiecznym Wspólnego Podwórka oraz Powiślańskiej Fundacji Społecznej wyprawki, potrzebne do aktywnego uczestnictwa w codziennych zajęciach lekcyjnych. Paczki zostały skompletowane w oparciu o wykaz najbardziej potrzebnych przedmiotów, zgłoszonych przez wychowawców placówek.

Dzieci ze Wspólnego Podwórka, w wieku od 10 do 15 lat, otrzymały niezbędne przybory szkolne takie jak zeszyty, długopisy, ołówki, linijki, temperówki, worki na buty oraz nowy tornister. Natomiast w przypadku Powiślańskiej Fundacji Społecznej okazało się, że pilniejszą sprawą jest zapewnienie im podstawowej odzieży. Fundacja Legii przygotowała, a następnie przekazała „maluchom” z placówki przy ulicy Czerniakowskiej oraz „starszakom” z ośrodka mieszczącego się przy ulicy Przemysłowej wyprawki, zawierające między innymi buty sportowe, stroje na W-F, t-shirty, dresy, spodnie, ciepłe bluzy na jesień, kurtki przeciwdeszczowe i bieliznę.

Przekazane paczki pełne były akcentów nawiązujących do Legii Warszawa oraz sprawiły dzieciom niesamowitą radość, którą mogliśmy obserwować podczas wizyt w placówkach.

Z okazji nowego roku szkolnego, Fundacja Legii życzy wszystkim uczniom samych dobrych ocen oraz sukcesów w szkolnych konkursach i zawodach sportowych!

Przedmioty wchodzące w skład opisanych powyżej wyprawek zostały zakupione ze środków otrzymanych w ramach przekazanego 1% podatku, za co serdecznie dziękujemy każdemu, kto zdecydował się wesprzeć nas w tym roku.

Jeśli chcą Państwo wspierać nasze działania zachęcamy także do przekazania darowizny dla Fundacji: https://fundacjalegii.org/przekaz-darowizne/

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO