JESIENNE PORZĄDKI W OGRÓDKU - WILEŃSKA 13

JESIENNE PORZĄDKI W OGRÓDKU - WILEŃSKA 13
Data publikacji: 2016-10-25
Autor:
Autor zdjęć:
W sobotni poranek 22 października 2016 roku Mieszkańcy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Q Zmianom i Studia Oficyna spotkali się na podwórku o 8:30, aby rozpocząć jesienne prace w ogródku Wileńskiej 13, według wcześniejszego projektu Teresy Skubij z Zarządu Praskich Terenów Publicznych. Mimo deszczu i niskiej temperatury, nie brakowało rąk do pracy. W działaniach uczestniczyło ośmioro mieszkańców (w tym również dzieci). Rewitalizacja ogródka była możliwa dzięki dużemu wsparciu finansowemu Fundacji Legii, która od początku jest aktywnym partnerem projektu „Kibicujemy Wileńskiej 13”.

Dzień wcześniej teren pod prace ogrodnicze został przygotowany przez kilkoro Mieszkańców – zagrabiony, skopany i oczyszczony z suchych liści – a następnie przez pracowników ZPTP – wyrównany świeżą, urodzajną ziemią. Udostępnione zostały narzędzia ogrodnicze: grabie, łopaty, szpadle, rękawice itp. Prace rozpoczęły się od wyznaczenia ścieżki i wysypania jej zakupionym wcześniej grysem. Następnie zajęto się wyładunkiem ponad stu sadzonek krzewów zamówionych w podwarszawskiej szkółce roślin. Około godziny 9 do pracujących dołączyła Teresa Skubij, która przygotowała rozstaw sadzonek, których wkopywaniem zajęli się Mieszkańcy. Bardzo dobrze zaplanowana współpraca przy sadzeniu sprawiła, że prace zakończyły się przed godziną 12. Efekt 3 godzin ciężkiej pracy od razu cieszył oczy.

Pracom towarzyszyła gorąca herbata i kawa oraz drobny poczęstunek, a przede wszystkim bardzo przyjazna atmosfera i dobre humory. Wszyscy mieli poczucie dobrze wykonanego zadania i odczuwali dużą satysfakcję. Pozostaje już tylko liczyć na to, że ogródek będzie się rozrastać przez kolejne lata i jeszcze długo będzie cieszyć Mieszkańców.

Po godzinnej przerwie, krótkim odpoczynku, wszyscy zaangażowani spotkali się w sali szkoleniowej Stowarzyszenia Q Zmianom, aby się wspólnie zrelaksować podczas maratonu filmowego.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO