IV Paraolimpiada Sportowa pod Dębami w Ostrówku

Data publikacji: 2016-09-28
Autor: Magdalena Woźnicka
Autor zdjęć: Magdalena Woźnicka
Dnia 28.09.16 Fundacja Legii razem z Misiem Kazkiem wzięła udział w IV Paraolimpiadzie Sportowej.

IV Paraolimpiada Sportowa została zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku. Impreza przyciągnęła ponad 200 uczestników. Główni bohaterowie sportowego święta okazali, że mimo przeciwności losu, można prowadzić szczęśliwe życie, uprawiając przy tym sport. Idealnym wzorem dla uczestników był Adrian Castro, tegoroczny brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w szermierce na wózku. Razem z kolegą, przy wspaniałym dopingu kibiców, przeprowadzili pokazowy pojedynek. Po jego zakończeniu rozpoczęły się dyscypliny paraolimpijskie. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rzutach do kosza, strzałach na bramkę, rzutach piłką lekarską oraz w wielu innych konkurencjach. Jak przystało na maskotkę Legii Warszawa, Miś Kazek nie mógł odpuścić sobie piłkarskiego treningu. Kilka razy pochwali się świetnymi interwencjami oraz celnymi strzałami na bramkę. Jego obecność przyniosła dzieciom wiele radości, a uśmiechy nie znikały z ich twarzy.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak wspaniałego wydarzenia!
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Paraolimpiady!