Charytatywna Gala Boksu Fundacji Legii

Charytatywna Gala Boksu Fundacji Legii
Data publikacji: 2020-01-29
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
Już 28 marca w Legia Fight Club będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Fundacja Legii oraz Biznes Boxing Polska zorganizują wspólnie Charytatywną Galę Boksu Fundacji Legii. W gwiazdorskiej walce wieczoru zobaczymy Andrzeja Fonfarę i Marka Saganowskiego.

Całkowity dochód z organizacji gali zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Legii. Zebrane środki dofinansują długofalowe programy edukacyjne i pomocowe Fundacji Legi skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Przed walką wieczoru, zostaną zorganizowane inne charytatywne walki bokserskie. Zachęcamy do aktywnego wsparcia tego wydarzenia na przykład poprzez udział w jednej z nich. Chcemy podkreślić, że liczba miejsc jest limitowana. Po zgłoszeniu się do startu na gali, każdy z uczestników i uczestniczek dostanie indywidualny link do zbiórki na portalu www.siepomaga.pl, gdzie dodatkowo będzie zbierać środki na wsparcie Fundacji Legii.

Do tej pory, podczas podobnych organizowanych przez Biznes Boxing Polska gal walczyli m.in. wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, założyciel Szlachetnej Paczki ks. Jacek Stryczek, były mistrz świata w kick-boxingu Przemysław Saleta, czy aktor Wojciech Zieliński, czy dziennikarz i influencer Michał Pol. ak widać nieważny jest wiek, zawód, czy doświadczenie bokserskie. Liczy się dobre serce.

Podczas podobnych walk organizowanych przez Biznes Boxing Polska w ramach Gali Białych Kołnierzyków zebrano do tej pory w sumie prawie 900 tysięcy złotych.

 

Fundacja Legii opiekuje się świetlicami środowiskowymi skupiającymi dzieci z najuboższych lub dysfunkcyjnych domów, wspiera wyjazdy wakacyjno-rehabilitacyjne i inne inicjatywy, które poprawiają ich codzienną egzystencję. Ważną częścią działalności fundacyjnej są autorskie projekty edukacyjne: „Celuj w zdrowie” – promujący zdrowy tryb życia wśród najmłodszych,, „Korki z Legią” pomagające maturzystom z problemami wychowawczo-edukacyjnymi i finansowymi przygotować się do egzaminu dojrzałości, czy „Szkoła Językowa”, gdzie podopieczni Fundacji z warszawskiej Pragi uczą się języków obcych.

Liczymy na zaangażowanie wszystkich miłośników boksu, dobrej zabawy, a przede wszystkim miłośników niesienia pomocy innym.

 

Kontakt dla osób zainteresowanych udziałem w walce:
Julian Szumowski
[email protected]

Kontakt dla osób zainteresowanych rezerwacją miejsc na widowni:
Fundacja Legii
[email protected]

Kontakt dla mediów:
Biuro Prasowe Legii Warszawa
[email protected]

Kontakt dla sponsorów:
[email protected]

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO