W życiu każdy 1% robi różnicę - wesprzyj Fundację Legii

W życiu każdy 1% robi różnicę - wesprzyj Fundację Legii
Data publikacji: 2020-01-27
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Dzięki zaangażowaniu osób o otwartych i gotowych do pomocy sercach możemy wesprzeć tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Przy rozliczaniu PIT wpisz w odpowiednią rubrykę numer KRS: 0000312389 i przekaż 1% podatku na Fundację Legii.

W życiu każdy 1% robi różnicę. Doskonale to wiemy w Fundacji Legii, codziennie zmieniając świat naszych podopiecznych. Również dzięki Twoim wpłatom. W ubiegłym roku środki przekazane z 1% wykorzystaliśmy na wsparcie osób, które w swoim życiu odniosły ważne zwycięstwa. Była to zarówno grupa młodzieży w ramach programu edukacyjnego „Korki z Legią”, dla której marzeniem było zdanie matury, jak i dzieci, które nie wierzyły, że znajomość języka angielskiego pomoże im funkcjonować w coraz bardziej złożonym świecie, a dzisiaj mogą uczyć się regularnie w szkole językowej i wyjechać za granicę. Bezpośrednio wspieraliśmy też podopiecznych świetlic, ognisk, domów dziecka, przekazując niezbędne ubrania, kosmetyki, przybory szkolne, a także dofinansowując letnie i zimowe wyjazdy. Dodatkowo wspieramy kilkadziesiąt akcji charytatywnych związanych z walką o lepsze zdrowie, m.in. w akcji „Stawiamy Krzyśka na nogi”. Jak co roku setki uczestników zgromadziła największa charytatywna impreza przy polskim klubie – Wszyscy do Wioseł. Podczas wiosłowania zebraliśmy 179 tys. zł, które przekazaliśmy Fundacji Instytutu Matki i Dziecka na zakup łóżek na oddziałach dziecięcych.

Fundacja Legii jest organizacją pożytku publicznego działającą przy klubie Legia Warszawa. Naszą misją jest udzielanie wsparcia, niesienie nadziei oraz budowanie wspólnoty, aby pomóc słabszym i potrzebującym podnieść się, uwierzyć w siebie i zwyciężać. Nasza pomoc jest skierowana do dzieci i młodzieży, osób chorych, niepełnosprawnych oraz zagrożonych wykluczeniem. Działamy na terenie całej Polski, szczególnie kierując swoje działania do społeczności warszawskiej i Legii.

Fundacja Legii ma status organizacji pożytku publicznego. Twoje wsparcie wywołuje uśmiech i pozwala realizować działania, dzięki którym dzieci i młodzież mogą uwierzyć w siebie. Te działania kontynuujemy i rozwijamy w 2020 roku.

Całkowity dochód z pozyskania 1% jest przeznaczany na realizację celów statutowych Fundacji Legii.

To dla nas zaszczyt, że obdarzasz nas zaufaniem i motywacją do dalszej pracy.

NUMER KRS FUNDACJI LEGII: 0000312389

 

W JAKI SPOSÓB PRZEKAZAĆ 1% PODATKU NA FUNDACJĘ LEGII?

 

Sposób 1.

W celu przekazania Swojego 1% podatku na Fundację Legii, możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanego formularza online. Wystarczy wejść na stronę: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000312389/  i wybrać jedną z dwóch możliwości. Po kliknięciu opcji „Rozlicz PIT online” wybierz rodzaj podatku, który chcesz rozliczyć. W celu rozliczenia innego podatku niż PIT-28, kliknij ikonkę „Wszystkie przychody”. Następnie podążaj za wskazówkami. Po wypełnieniu formularza, aplikacja automatycznie wyliczy wszystkie wartości. W punkcie „Przekaż 1%” zobaczysz informacje o Fundacji Legii.

Zaznaczając pole „Wyrażam zgodę na przekazanie organizacji pożytku publicznego mojego imienia, nazwiska, adresu wraz z informację o kwocie 1% podatku.”, umożliwisz nam przesłanie imiennych podziękowań za wsparcie Fundacji Legii!
Po zatwierdzeniu kolejnych okienek otrzymasz wypełniony wniosek PIT, gotowy do wydrukowania lub wysłania online do rozliczenia w Urzędzie Skarbowym.

Wypełnij swój PIT już teraz:

Przekaż 1% naszej organizacji

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

 

Sposób 2.

Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT w innej formie niż powyższy formularz online, należy wpisać w polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” numer KRS naszej Fundacji: 0000312389 oraz wyliczoną kwotę.
W polu „Informacje uzupełniające” istnieje możliwość wyrażenia zgody na przekazanie nam swoich danych, wykorzystamy to do imiennego podziękowania Ci za wsparcie Fundacji Legii!
Ostatnim krokiem jest wysłanie formularza do odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

 

Sposób 3.

Pobierz odpowiedni formularz PIT w formie PDF z wpisanym już numerem KRS Fundacji Legii i rozlicz się w odpowiednim Urzędzie Skarbowym.
PIT-28
PIT-36
PIT-37
PIT-38
PIT-39

"

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO