Fundacja Legii w liczbach

Fundacja Legii w liczbach
Data publikacji: 2020-02-18
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Dzięki zaangażowaniu osób o otwartych i gotowych do pomocy sercach możemy wesprzeć tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Przy rozliczaniu PIT wpisz w odpowiednią rubrykę nr KRS: 0000312389 i przekaż 1% podatku na Fundację Legii.

24 – tyle placówek, stowarzyszeń i fundacji wsparliśmy w sezonie 2018/2019

71 – tylu maturzystów przystąpiło w tym roku szkolnym do bezpłatnego projektu „Korki z Legią”

141 – tylu beneficjentom pomogliśmy w sezonie 2018/2019

1171 – tyle kilometrów przepłynęliśmy podczas ostatniej edycji WDW

2143 – tylu uczniów warszawskich szkół skorzystało z programu „Lekcje z Legią” w sezonie 2018/2019

W życiu każdy 1% robi różnicę. Doskonale to wiemy w Fundacji Legii, codziennie zmieniając świat naszych podopiecznych. Również dzięki Twoim wpłatom. W ubiegłym roku środki przekazane z 1% wykorzystaliśmy na wsparcie osób, które w swoim życiu odniosły ważne zwycięstwa. Była to zarówno grupa młodzieży w ramach programu edukacyjnego „Korki z Legią”, dla której marzeniem było zdanie matury, jak i dzieci, które nie wierzyły, że znajomość języka angielskiego pomoże im funkcjonować w coraz bardziej złożonym świecie, a dzisiaj mogą uczyć się regularnie w szkole językowej i wyjechać za granicę. Bezpośrednio wspieraliśmy też podopiecznych świetlic, ognisk, domów dziecka, przekazując niezbędne ubrania, kosmetyki, przybory szkolne, a także dofinansowując letnie i zimowe wyjazdy. Dodatkowo wspieramy kilkadziesiąt akcji charytatywnych związanych z walką o lepsze zdrowie, m.in. w akcji „Stawiamy Krzyśka na nogi”. Jak co roku setki uczestników zgromadziła największa charytatywna impreza przy polskim klubie – Wszyscy do Wioseł. Podczas wiosłowania zebraliśmy 179 tys. zł, które przekazaliśmy Fundacji Instytutu Matki i Dziecka na zakup łóżek na oddziałach dziecięcych.

Fundacja Legii jest organizacją pożytku publicznego działającą przy Legii Warszawa. Naszą misją jest udzielanie wsparcia, niesienie nadziei oraz budowanie wspólnoty, aby pomóc słabszym i potrzebującym podnieść się, uwierzyć w siebie i zwyciężać. Nasza pomoc jest skierowana do dzieci i młodzieży, osób chorych, niepełnosprawnych oraz zagrożonych wykluczeniem. Działamy na terenie całej Polski, szczególnie kierując swoje działania do społeczności warszawskiej i Legii.

Fundacja Legii ma status organizacji pożytku publicznego. Twoje wsparcie wywołuje uśmiech i pozwala realizować działania, dzięki którym dzieci i młodzież mogą uwierzyć w siebie. Te działania kontynuujemy i rozwijamy w 2020 roku.

Całkowity dochód z pozyskania 1% jest przeznaczany na realizację celów statutowych Fundacji Legii.

Jak przekazać 1% podatku na Fundację Legii? Instrukcję znajdziesz TUTAJ

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO