Aktywne ferie podopiecznych Powiślańskiej.

 Aktywne ferie podopiecznych Powiślańskiej.
Data publikacji: 2016-02-15
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Tej zimy po raz kolejny Fundacja Legii zdecydowała się wesprzeć finansowo organizację wypoczynku zimowego dla podopiecznych Powiślańskiej Fundacji Społecznej w ramach programu Zróbmy razem lepsze miasto. Zimowe rozrywki zostały zorganizowane dla dwóch placówek – Placówki nr 1 przy ul. Czerniakowskiej oraz Placówki nr 2 przy ul. Przemysłowej.

Starsi podopieczni z Czerniakowskiej udali się na kilkudniowy wyjazd do Torunia, podczas którego miały okazję pograć w kręgle, wyjść do kina, odwiedzić ZOO a także odwiedzić Muzeum Piernika. Dodatkowo w ciągu ferii dzieciaki były na basenie oraz na torze gokartowym.

Młodsze maluchy miały za to zorganizowane zajęcia w Warszawie. W wolnym czasie dzieci były na basenie, jeździły na łyżwach, odwiedziły Planetarium, wybrały się do kina. Jedną z najważniejszych atrakcji był kulig połączony z ogniskiem w Izabelinie. Oprócz wymienionych powyżej atrakcji dzieci mogły korzystać z darmowych zajęć sportowych, które zorganizowaliśmy w ramach Zimy w mieście z Legią razem z sekcjami sportowymi Legii Warszawa. Specjalną atrakcją przygotowaną dla dzieci z Powiśla była nauka i jazda na nartach na Górce Szczęśliwickiej. (Zdjęcia i krótką relację można znaleźć TU).

W trakcie ferii dzieci odwiedziły też czworonogi w ramach zajęć z dogoterapii, o których pisaliśmy TU.

Opieka Fundacji Legii nad podopiecznymi świetlic środowiskowych to modelowy przykład dbania o bezpośrednie otoczenie. Bardzo Wam dziękujemy w imieniu naszych małych podopiecznych, którzy bez Was nie mieliby szans na inspirujące ferie! – mówi Anna Radziejowska z PFS.

Cieszymy się że mogliśmy pomóc i tym razem!

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO