2 dni do startu Wszyscy do Wioseł!

Data publikacji: 2018-11-27
Autor zdjęć: Mateusz Kostrzewa
Do startu drużyn w tegorocznej edycji akcji Wszyscy do Wioseł 2018 – Pomoc płynie do hospicjum pozostały już tylko 2 dni. Lista zgłoszeniowa drużyn została zamknięta. Już teraz dziękujemy wszystkim zawodnikom!

Dokładnie o godzinie 10:00 w czwartek 29 listopada wystartują pierwsze dwie osady wioślarskie w naszej charytatywnej sztafecie na ergometrach. Będzie to kierownictwo Legii Warszawa oraz przedstawiciele beneficjenta akcji czyli Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Łącznie przez cały dzień wystartuje 100 drużyn, 400 uczestników.

Wszystkim uczestnikom już teraz serdecznie dziękujemy za zgłoszenie się do startu i chęć aktywnego zaangażowania  w akcję. Cieszymy się, że promowana przez nas idea pomagania poprzez sport jest bliska tak dużej liczbie osób ???? Postanowiliśmy nagrodzić najlepsze drużyny w trzech kategoriach: drużyna damska, męska i mikst (dwie kobiety, dwóch mężczyzn). Dla najlepszych uczestników przewidzieliśmy drobny upominek.

A wśród tegorocznych wioślarzy znajdą się m.in.: Tomasz Kiełbowicz, Marek Saganowski, Krzysztof Kosedowski, Tomasz Smokowski Paweł Wilkowicz, Weronika Deresz, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann, Maria Springwald – mistrzynie świata w wioślarstwie, reprezentujące team Lotto, mistrzowie Olimpijscy w wiosłowaniu Roberty Sycz, Kajetan Broniewski, którzy popłyną z ramienia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, piłkarze Mateusz Hołownia, Mateusz Wieteska, Paweł Stolarski i Vjaceslavs Kudrjavcevs oraz sztab sportowy I drużyny Legii Warszawa, reprezentacja koszykarzy drużyny Legii Warszawa, Anna Karczmarczyk, Andrzej Andrzejewski, Andrzej Nejman, Michał Lewandowski – aktorzy Teatru Kwadrat, Maffashion i Joanna Przetakiewicz.

Będą z nami także kierowcy karetek pracujący na co dzień w Centrum Zdrowia Dziecka. To właśnie na zakup nowej karetki dla CZD zbieraliśmy środki w zeszłorocznej edycji akcji wspólnie z grupą Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom oraz Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa.

Jesteśmy też bardzo szczęśliwi, że tyle wspaniałych firm zdecydowało się zaangażować i dorzucić swoją cegiełkę do tego wydarzenia, powodując, że każdy przepłynięty przez uczestników kilometr zamienia się w realną kwotę, która trafi do hospicjum.

Wśród naszych wspaniałych darczyńców znajdują się: Grupa OEX S.A. – główny darczyńca, marka Lotto – Partner Strategiczny, Vivus Finance, ROHLIG SUUS Logistics, Toyota Motor Poland, Cisowianka, Grupa Adamed, Wine Avenue, ERBUD S.A., Belvedere Catering by Design, Alpha Vision. Dodatkowo firma BLACKROLL przygotuje dla uczestników specjalną strefę rozgrzewki. Miło nam poinformować, że Polski Związek Towarzystw Wioślarskich ponownie objął naszą imprezę Patronatem honorowym. Dodatkowe podziękowania kierujemy do firm Group One, Cashback World oraz Weil, Gotshal & Manges.

Wszystkie środki pozyskane od Sponsorów, Partnerów, Darczyńców, wpłaty od zawodników, a także dobrowolne datki, zostaną po zakończeniu akcji w całości przekazane na rzecz Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa.

Koszty organizacji wydarzenia Fundacja Legii pokrywa całkowicie z własnych środków, więc każda Wasza złotówka to dodatkowa pomoc dla naszego beneficjenta. Poniżej konto specjalne konto akcji dedykowane do wpłat.

Fundacja Legii
mBank
nr konta: 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna wszyscy do wioseł – hospicjum