#WSZYSCYDOWIOSEŁ 2017 – PO KARETKĘ DLA CZD!

#WSZYSCYDOWIOSEŁ 2017 – PO KARETKĘ DLA CZD!
Data publikacji: 2017-11-16
Autor: legia.com
Autor zdjęć:
Już jutro w strefach Silver i Gold stadionu Legii odbędzie się wielka akcja Fundacji Legii, Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa oraz grupy „Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom”: #WszyscyDoWioseł 2017 - karetka dla Centrum Zdrowia Dziecka. W wydarzeniu weźmie udział blisko 500 osób.

Nie ma drugiej takiej imprezy jak #WszyscyDoWioseł – 96 osad ma do pokonania 1047 km (długość Wisły) w ciągu 12 godzin. Wśród wiosłujących będą m.in. piłkarze, koszykarze i delegacja zarządu Legii Warszawa, kibice naszego klubu, sportowcy reprezentujący inne dyscypliny (Jerzy Janowicz, Marta Domachowska, Paweł Korzeniowski), w tym medaliści olimpijscy i mistrzostw świata (Lesław Ćmikiewicz, Krzysztof Kosedowski, Zofia Noceti-Klepacka, Robert Sycz), dziennikarze sportowi, aktorzy Teatru Kwadrat oraz przedstawiciele wielu renomowanych firm. Pierwsza osada rozpocznie charytatywne wiosłowanie o 10:00. Jednym ze spikerów będzie świetnie znany legijnej publiczności Łukasz „Juras” Jurkowski.

#WszyscyDoWioseł to projekt o wielkim potencjale. Cieszy nas fakt, że wszyscy członkowie legijnej rodziny zaangażowali się w realizację naszego wspólnego celu – mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii. Tegoroczna edycja akcji #WszyscyDoWioseł wspiera inicjatywę grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, która rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na zakup karetki pogotowia (całkowity koszt – 350 tys. zł) dla CZD. – Pod koniec lutego 2016 roku nawiązaliśmy współpracę z instytutem, dzięki której rozpoczęliśmy odnawianie ścian, zaczynając od korytarzy, na izolatkach kończąc. Dowiedzieliśmy się, że jedną z pilniejszych potrzeb jest zakup specjalistycznej karetki i od maja rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na ten cel. Do tej pory udało nam się zebrać ponad 90 tys. zł – mówi Katarzyna Lancman-Smakosz, rzecznik grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”.

Obchodzący w tym roku 40-lecie działalności „Instytut – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” jest jednym z największych szpitali pediatrycznych w Polsce, który leczy rocznie 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. Centrum Zdrowia Dziecka wykorzystuje karetki m.in. do przewozu osób chorych i niepełnosprawnych, w tym noworodków, a także dializowanych pacjentów. Jeżdżąc po całej Polsce, pojazdy szpitalne pokonują rocznie aż 800 tys. kilometrów.

Głównym sponsorem akcji jest Grupa Adamed, która wielokrotnie angażowała się w sportowe wydarzenia promujące zdrowy styl życia i pomagające realizować ważne cele społeczne. Dzięki spółce każdy przepłynięty kilometr będzie liczył się jeszcze bardziej. Partnerem strategicznym wydarzenia jest LOTTO, marka należąca do Totalizatora Sportowego, który wspiera polski sport od 60 lat i jest właścicielem LOTTO-Bydgostia. Zakup karetki wspiera firma PolMot, która będzie dostarczycielem pojazdu. Mecenasem akcji została Fundacja PKO. Wśród pozostałych darczyńców i partnerów akcji znajdują się następujące firmy: Belvedere Catering by Design, OEX Business Service, Rohling SUUS, ERBUD S.A., Comforty, Sports Hospitality, Vivus Finance, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Vector Software, Wine Avenue, Adidas, Calypso. Impreza uzyskała patronat Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Piłkarze Legii Warszawa wraz z przedstawicielami klubu i Fundacji Legii w ostatnich tygodniach spotykali się z najmłodszymi pacjentami w Centrum Zdrowia Dziecka.

W związku z akcją, na profilu Fundacji Legii na charytatywni.allegro.pl trwają licytacje atrakcyjnych przedmiotów przygotowanych przez Fundację oraz grupę „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”. Wśród nich są m.in.: złoty medal za mistrzostwo Polski 2016/17, koszulka Sebastiana Szymańskiego z nr 2022, oficjalny proporzec z meczu z Ajaksem w Lidze Europy UEFA, kurtka klubowa od prezesa Dariusza Mioduskiego oraz obraz grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”. Uzyskane środki zostaną wykorzystane na zakup karetki. Licytacje kończą się w niedzielę, 19 listopada o północy.

Wszyscy, którzy chcą pomóc w realizacji szlachetnego celu, mogą dokonywać wpłat na specjalne konto akcji.

Fundacja Legii
mBank
nr konta: 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna wszyscy do wioseł – karetka CZD

Zapraszamy również do odwiedzania stadionu Legii w czasie trwania imprezy i dopingowania osad.

Na relację live z #WszyscyDoWioseł zapraszamy jutro od rana na legia.com. Polecamy również śledzenie charytatywnego wiosłowania w social mediach (Facebook, Twitter) Fundacji Legii, klubu oraz profilu Wszyscy do Wioseł na FB.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO