Wigilia w Ognisku Bielany 2018

Wigilia w Ognisku Bielany 2018
Data publikacji: 2018-12-21
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: video - Jakub Goliński
W środę, 19 grudnia delegacja Fundacji Legii sprawiła sporo radości dzieciom z Ogniska "Bielany". Wychowankowie przez cały rok pracowali na swoje prezenty świąteczne. Nasza pomoc i wsparcie były możliwe dzięki środkom pochodzącym z 1%.

Akcja „Święty Mikołaj” miała na celu zademonstrowanie dzieciom, że warto przez cały rok pracować nad sobą, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i przestrzegać ustalonych zasad. Pod koniec roku zostały one poinformowane przez wychowawców jak oceniono ich postępy i zachowanie. Przekładało się to na wybór świątecznego prezentu z jednej z dwóch kategorii cenowych: 50 i 100 zł. Następnie dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja, w których prosiły o rzeczy z konkretnej kategorii cenowej. Takiej, która odzwierciedlała ich zachowanie. Ostatnim punktem było sprawdzenie listów przez opiekunów i przekazanie ich Mikołajkowi i  jego pomocnikom. Wręczenie prezentów miało nastąpić podczas uroczystej Wigilii, zorganizowanej przez wychowawców Ogniska „Bielany”.

Nasi przedstawiciele udali się na miejsce wraz z zawodnikami Piłkarskiej Akademii Legii Warszawa z rocznika 2000: Michałem Gładyszem, Filipem Czachem, Partykiem Konikiem oraz Mieszko Lorencem.

Wszystko rozpoczęło się od podziękowań osób kierujących ośrodkiem, za liczne zgromadzenie się tego popołudnia na Wigilii i możliwość przeprowadzenia akcji. Zanim doszło do przekazania prezentów, podopieczni przygotowali kilka występów artystycznych, nad którymi ciężko pracowali przez ostatnie tygodnie. Ognisko odwiedził również Grzegorz Pietruczuk – zastępca burmistrza dzielnicy „Bielany”.

Wreszcie nastąpił moment, na który czekały wszystkie dzieci – wręczenie prezentów. Na scenie pojawili się zawodnicy Akademii. Nasi młodzi piłkarze z pomocą jednego z wychowanków Ogniska Bielany wyczytywali imiona i nazwiska dzieci, które podchodziły odebrać swoją świąteczną niespodziankę. Łącznie 42 przygotowane na podstawie listów do Świętego Mikołaja prezenty zostały przekazane wszystkich podopiecznym Ogniska. Wśród prezentów wybieranych najczęściej przez podopiecznych Ogniska były m.in. artykuły szkolne, klocki Lego, piłki, ubrania i słodycze.

Na koniec świąteczne życzenia złożyli przedstawiciele Fundacji i wszyscy wspólnie udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców i wychowawców.

Nasza pomoc i wsparcie były możliwe dzięki środkom pochodzącym z 1%. Jeśli chcą Państwo wspierać nasze działania, zachęcamy do przekazania swojego 1% również w tym roku. W odpowiednim polu  prosimy o wpisanie naszego nr KRS: 0000312389.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO