Turniej SerduszkoCup za nami!

Turniej SerduszkoCup za nami!
Data publikacji: 2018-07-02
Autor:
Autor zdjęć:
W niedzielę, 17 czerwca po raz kolejny odbył się turniej piłkarski dla podopiecznych warszawskich Placówek Wsparcia Dziennego - Serduszko CUP. Organizatorem sportowego wydarzenia było Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, we współpracy z DOSiR Praga Północ.

Turniej rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych odbył się w Strefie Emocji Lotos na Pradze Północ, na stadionie przy ul. Kawęczyńskiej 44. Do rozgrywek w kategorii młodszej przystąpiły trzy zespoły. Natomiast w kategorii starszej rywalizowało aż 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. W fazie eliminacyjnej, równolegle na dwóch boiskach, zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Uczestnicy turnieju zagrali w koszulkach na których znalazło się nasze logo – serce Fundacji.

Impreza, w której uczestniczyło ponad 150 dzieci z warszawskich Placówek Wsparcia Dziennego, przebiegała w przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Podczas uroczystego podsumowania Pani Aleksandra Smolińska- prezes Stowarzyszenia „Serduszko Dla Dzieci”, wręczyła najlepszym drużynom okazałe puchary, medale i wspaniałe nagrody. Mieliśmy przyjemność ufundować cześć nagród dla uczestników. Drużyny, które zajęły czołowe miejsca otrzymały vouchery na mecz Legii Warszawa, a zwycięska drużyna w starszej kategorii otrzymała możliwość odebrania butów sportowych marki Adidas, których fundatorem była również Fundacja Legii.

Kolejność końcowa- kategoria starsza:

 1. Ognisko Okęcie
 2. Ognisko Bielany
 3. Stołeczni Animatorzy Środowiskowi
 4. Stowarzyszenie Mierz Wysoko
 5. Ognisko Starówka
 6. Ognisko Starówka 1 Strefa VIP
 7. Stowarzyszenie ASLAN
 8. Stołeczni Animatorzy Środowiskowi
 9. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi Praskie Pioruny
 10. TPD Praga Północ

Kolejność końcowa- kategoria młodsza:

 1. Ognisko Starówka
 2. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi
 3. Stowarzyszenie ASLAN

Po zakończeniu rozgrywek odbył się mecz niespodzianka, w którym zmierzyły się drużyny złożone z warszawskich urzędników i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym. W drużynie Urzędników wystąpili m.in. Michał Olszewski- wiceprezydent Warszawy, Paweł Lisiecki- poseł na Sejm RP, Jacek Grunt-Mejer- pełnomocnik do spraw rewitalizacji, Adam Kuszkowski- naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Północ, Arkadiusz Kuranowski- dyrektor Biura ds. Mienia Miasta i Skarbu Państwa, Tomasz Pactwa- Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz kibicom za liczne przybycie i wspieranie drużyn. Gorący doping rodziców, kolegów i koleżanek był dodatkową motywacją do dawania z siebie wszystkiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju Serduszko CUP.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO