TRADYCJA, SZACUNEK, PAMIĘĆ. DELEGACJA LEGII ORAZ FUNDACJI NA POWĄZKACH

TRADYCJA, SZACUNEK, PAMIĘĆ. DELEGACJA LEGII ORAZ FUNDACJI NA POWĄZKACH
Data publikacji: 2017-11-01
Autor: Bartosz Zasławski
Autor zdjęć: Mateusz Kostrzewa
Prezes Dariusz Mioduski wspólnie z Michałem Kucharczykiem, Tomaszem Jodłowcem i Sebastianem Szymańskim oddali hołd legionistom spoczywającym na Powązkach. Legia Warszawa w tym dniu pamięta o swoich bohaterach.

Legia to tradycja, Legia to szacunek, Legia to honor. Te wartości towarzyszyły naszemu klubowi przez ponad 101 lat istnienia i wciąż są drogowskazem dla wielu pokoleń legionistów.

W tym szczególnym dniu nasz klub wspomina wszystkich, którzy tworzyli jego tożsamość i sprawili, że Legia stała się wielkim klubem. Kultywowanie tej pamięci jest obowiązkiem, przywilejem i jednym z naszych najważniejszych zadań.

Delegacja Legii złożona z prezesa Dariusza Mioduskiego oraz Michała Kucharczyka, Tomasza Jodłowca i Sebastiana Szymańskiego złożyła wieńce i zapaliła znicze na grobach klubowych legend: pochowanych na Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych Kazimierza Deyny, Kazimierza Górskiego, Władysława Stachurskiego oraz mających ogromne zasługi założycieli Legii – Stanisława Mielecha i Zygmunta Wasseraba, którzy spoczywają na Powązkach Cywilnych.

Groby – co staje się już tradycją – zostały wcześniej posprzątane przez zawodników Akademii Legii, dla których wizyta w tym miejscu była bezcenną lekcją historii. Przedstawiciele klubu pamiętali również o piłkarzach pochowanych na innych warszawskich nekropoliach. Na Cmentarzu Północnym oddano hołd bramkarzowi Stanisławowi Fołtynowi i pomocnikowi Wiesławowi Korzeniowskiemu. W Starej Miłosnej uczczono pamięć innego wybitnego golkipera, Władysława Grotyńskiego, a na Cmentarzu Wolskim zapalono znicz na grobie Bernarda Blauta.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO