Spełniamy marzenia - elektryczny wózek dla Łukasza

Spełniamy marzenia - elektryczny wózek dla Łukasza
Data publikacji: 2018-10-26
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu kibiców i wielu osób o dobrym sercu, udało nam się spełnić wielka prośbę Łukasza, wiernego kibica Legii Warszawa. Kilka tygodni temu dotarła do nas informacja o tym, że chorujący na niedowład spastyczny czterokończynowy Łukasz marzy o elektrycznym wózku inwalidzkim, który umożliwi mu samodzielne poruszanie się.

Łukasz zgłosił się do jednego z pracowników Fundacji z prośbą o pomoc przy zakupie wózka inwalidzkiego, którego koszt wynosi ok. 14 tysięcy złotych. Fundacja Legii postanowiła wesprzeć akcję finansowo. Wspólnie z Łukaszem i jego mamą zorganizowaliśmy również zrzutkę pieniędzy na portalu www.zrzutka.pl, aby uzbierać brakującą kwotę.

Zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwania. Całą sumę kwotę udało się zgromadzić w trakcie zaledwie 10 dni. W imieniu Łukasza, jego mamy oraz Fundacji Legii chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w akcję poprzez wpłacenie środków, udostępnienie informacji o zrzutce oraz kibicowanie akcji.

Na prośbę Łukasza i pani Małgosi specjalne podziękowania kierujemy do Sekcji Koszykówki Legii Warszawa, Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych „Niepełnosprawni Fanatycy”, serwisów legia.net oraz legioniści.com, grupy Wawerscy Legioniści, a także dla wszystkich kibiców naszego klubu, którzy postanowili zaangażować się w zbiórkę.

Dziękujemy!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO