45. LAT HISTORII ŻYLETY W MUZEUM LEGII

Data publikacji: 2018-10-24
Autor: legia.com
Autor zdjęć: Mateusz Kostrzewa
W tym roku mija 45 lat od powstania legendarnej trybuny stadionu Legii Warszawa - Żylety, na której zasiadają najbardziej fanatyczni kibice Wojskowych. W Muzeum Legii przy Łazienkowskiej możemy obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą tej legendarnej już trybunie na naszym obiekcie.

„W gablotach znalazło się wiele pamiątek związanych z tą legendarną trybuną, a na jednej ze ścian w specjalnie przeznaczonym na wystawę pomieszczeniu opisana została cała jej historia. Zachęcamy wszystkich kibiców Legii, zarówno tych najmłodszych, jak i tych, którzy pamiętają jeszcze początki ‚Żylety’, do odwiedzenia wystawy w Muzeum Legii przy ulicy Łazienkowskiej 3” – mówi kustosz legijnej placówki Wiktor Bołba.

W gablotach klubowego Muzeum podziwiać możemy m.in. szaliki noszone przez fanów Legii, specjalną chustę z 1971 roku czy pudełko żyletek marki „Iridium Polsilver” od której to reklamy wzięła właśnie nazwę trybuna „Pod Żyletą”. Wśród eksponatów znajdziemy również plastikowe krzesełko ze starego stadionu, puchary, koszulki, czapeczki, dyplomy, proporce, vlepki czy pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy także do lektury historii „Żylety” autorstwa Maćka Dobrowolskiego, którą publikowaliśmy w lutym 2016 roku przy okazji „Plebiscytu Stulecia Legii”. Materiał znajduje się TUTAJ.