Specjalny gość na meczu Ligi Europy

Specjalny gość na meczu Ligi Europy
Data publikacji: 2017-02-16
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
16.02.2017 podczas otwierającego rundę wiosenną Ligi Europy meczu Legii Warszawa przeciwko Ajaksowi Amsterdam pojawi się specjalny gość. Zaproszony na mecz Ligi Europy przez kapitana stołecznej drużyny Jakuba Rzeźniczaka został Jan Janczylik – 25-letni kibic z Grodna.

Jan od początku życia mieszka w Grodnie, obecnie znajdującym się na terenie Białorusi. Jest jednym z około 60 tysięcy Polaków zamieszkujących miasto. Jest też kibicem Legii Warszawa. Niestety Jan nie miał nigdy okazji być na żadnym meczu piłkarskim. Cierpi on na porażenie mózgowe, w związku z czym porusza się na wózku inwalidzkim, a obiekty na Białorusi nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. 25-letni kibic miał jednak jedno marzenie – pojawić się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej na meczu.

W połowie stycznie na stronie legia.net pojawił się artykuł o Janie, w którym przedstawiona została historia i początki zainteresowania Legią. W odpowiedzi na informację, następnego dnia, kapitan Legii Warszawa, Jakub Rzeźniczak – skontaktował się za pomocą Twittera z Jankiem i zaproponował wizytę na meczu na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Po dograniu szczegółów Jan Janczylik pojawi się na meczu Ligi Europy przeciwko Ajaksowi Amsterdam.

Janowi życzymy niezapomnianych wrażeń podczas meczu i mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia wizyta na meczu Legii Warszawa.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO