Fundacja Legii partnerem kampanii społecznej „Fajnie być Tatą”

Fundacja Legii partnerem kampanii społecznej „Fajnie być Tatą”
Data publikacji: 2017-02-16
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Ról jest wiele, ale jedna jest najfajniejsza. Być Tatą – zachęcają organizatorzy najnowszej kampanii społecznej Fundacji Mamy i Taty pod hasłem “Fajnie być Tatą!”, która dedykowana jest ojcostwu. Fundacja Legii została partnerem tej akcji.

Najnowsza kampania dotyczy ojcostwa. Wyniki badań pokazują, że mężczyźni coraz później decydują się na związek małżeński i potomstwo, coraz więcej mężczyzn żyje w konkubinatach lub jako „wieczni single”. Wielu mężczyzn chciałoby mieć dzieci, ale powstrzymuje ich przed tym cała paleta lęków. Do zmiany nastawienia chce ich przekonać Fundacja Mamy i Taty, która w tym celu zorganizowała specjalną kampanię społeczną.

– Kampania, w postaci krótkiego filmu, opowiada o tym, co mężczyzn kręci w byciu ojcem. Wielu z nich traktuje to jako przygodę, której nie kupią w sklepie, czy salonie samochodowym. Niestety wielu panów wzbrania się przed ojcostwem ze względu na konieczność zmiany dotychczasowego trybu życia – powiedział Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty. Naszą kampanią chcemy zwrócić uwagę mężczyzn, iż najważniejszą rolą jaką podejmują, jest rola ojca. Rola ta bywa przez media przedstawiana w krzywym zwierciadle, przedstawia się ojców nieobecnych lub wysoce problematycznych. Chcemy rozpocząć dyskusję o byciu ojcem i przywrócić ojcostwu należną mu rangę.”

Spoty promujące akcję będą do końca marca emitowane przed oraz w przerwie każdego meczu Legii Warszawa rozgrywanego w charakterze gospodarza. „Bardzo dziękuję Fundacji Legii za wsparcie kampanii i wiem, że wśród kibiców Legii Warszawa jest wielu wspaniałych ojców” – powiedział Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO