Sparingi w Portugalii, spraingi na Ł3 - próbne matury w "Korkach z Legią" za nami.

Sparingi w Portugalii, spraingi na Ł3 - próbne matury w
Data publikacji: 2019-01-22
Autor: Artur Łuczyński
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
6 maja 2019 roku rozpocznie się ważny okres dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. To wtedy usiądą oni w ławkach szkolnych i rozpoczną pisanie najważniejszego egzaminu w ich dotychczasowej przygodzie z edukacją. Wśród nich z maturami będą mierzyli się uczestnicy programu Fundacji Legii pod nazwą „Korki z Legią”. Są to cotygodniowe zajęcia z języka polskiego i matematyki, podczas których młodzież z warszawskich szkół średnich przygotowuje się do matury.

Od 14 do 17 stycznia 2019 roku na stadionie Legii Warszawa ponad 50 osób mierzyło swoje siły z arkuszami specjalnie przygotowanymi dla nich przez naszych nauczycieli. Wszyscy przystępowali do egzaminów pełni wiedzy oraz zapału – „Przygotowywałam się cały weekend, mam nadzieję, że pójdzie mi dobrze” mówiła Julka przed egzaminem z matematyki. „Uczniowie nie powinni mieć problemów ze zdaniem egzaminu. Wszystkie zagadnienia przerabialiśmy na zajęciach”, mówił Pan Jacek nauczyciel matematyki. Jednak to była tylko ocena profesora, młodzież miała różne zdanie na temat arkuszu. „Chyba nie poszło mi za dobrze. Jestem zmęczony po całym dniu w szkole” powiedział nam Piotrek tuż po skończeniu. Chociaż pojawiały się głosy bardziej optymistyczne, jak np. ten Karoliny – „Egzamin był łatwy, powinnam dostać dużo punktów”.

Ostatnie dni to nie tylko matury z matematyki. Uczniowie zmierzyli się też z arkuszem z języka polskiego. Na wstępie Pani Jola zapytała się naszych podopiecznych czy wiedzą na podstawie jakiej książki będą musieli napisać rozprawkę. Wszyscy odpowiedzieli chórem „Lalka” i oczywiście mieli rację, ponieważ jest to lektura, która bardzo często pojawia się na maturach i nasi nauczyciele o tym doskonale wiedzą. „Ucieszyłam się jak usłyszałam co będzie tematem rozprawki, ponieważ Lalka to moja ulubiona książka” powiedziała Ola. Chociaż przechadzając się pomiędzy ławkami Pani Jola zauważyła, że część osób pisze nie na temat, czym się trochę zmartwiła. Natomiast głosy dochodzące po egzaminie były napawające optymizmem – „Pytania mi się bardzo podobały, ponieważ dotyczyły mojej pasji jaką są filmy” – podsumował Cezary.

Do matury zostało już nieco ponad 100 dni, dlatego chcieliśmy wszystkim tegorocznym maturzystom życzyć zapału w przygotowaniach oraz połamania piór na egzaminie!

Projekt Korki z Legią jest realizowany ze środków pochodzących z 1%. Jeśli chcą Państwo wesprzeć nasze działania, zachęcamy do przekazania 1% podatku także w tym roku. Wystarczy w deklaracji podatkowej uzupełnić odpowiednie pole, wpisując nr KRS: 0000312389. 

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO