SEKCJE SPORTOWE LEGII PODCZAS ŚWIĘTA ŁAZIENKOWSKIEJ

Data publikacji: 2018-05-30
Autor: legia.com
Autor zdjęć: Jacek Prondzyński
W sobotę, 2 czerwca, zapraszamy na Święto Łazienkowskiej, wielki piknik rodzinny organizowany przez Legię Warszawa, Fundację Legii oraz Fundację Legia Soccer Schools. Na uczestników imprezy na stadionie Legii będzie przygotowana moc atrakcji. W inicjatywę zaangażowane będą również inne sekcje naszego klubu, które przygotują animacje związane z ich dziedzinami sportu.

Legia Warszawa to nie tylko piłka nożna, ale także inne sekcje. Wyjątkową okazją do przekonania się o tym będzie na zbliżającym się Święcie Łazienkowskiej, podczas którego na trybunach stadionu ich przedstawiciele zaprezentują tematyczne stoiska oraz animacje. Oto pełna lista animacji innych sekcji, które będą dostępne 2 czerwca przy Łazienkowskiej:

– Legia Basket Schools to część Akademii Koszykówki Legii Warszawa, proponująca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Koszykarskie przedszkole co roku uczestniczy w dużych imprezach organizowanych przez Legię. 2 czerwca sekcja przygotuje boisko z małymi koszami oraz konkursy rzutów do dużych koszów.

– Judo Legia Warszawa cieszy się wielką sympatią uczestników. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż wszyscy trenerzy w klubie oddają się pracy z wielką pasją i zaangażowaniem, bez reszty oddając się ćwiczącym w dojo małym i większym judokom. Dla nich judo to nie tylko sport, to także przyjaźń, przygoda, zdrowie i marzenia. Podczas Święta Łazienkowskiej, przygotują pokazy judo i zapewnią dzieciom możliwość wzięcia udziału w treningach pokazowych.

– Legia Swimming Schools to część Legii Warszawa, proponująca zajęcia w środowisku wodnym z elementami pływania dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. To również unikatowa szansa na podnoszenie swoich umiejętności pod okiem prawdziwych gwiazd! Patronem Legia Swimming Schools jest Paweł Korzeniowski, mistrz świata w pływaniu oraz Łukasz Drzewiński – byli zawodnicy kadry Narodowej, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich. Podczas Święta Łazienkowskiej dostępna będzie budka fotograficzna z tłem basenu pływackiego i gadżetami pływackimi.

– Legia Warszawa Siatkówka, która rozwija się z roku na rok, a w tej chwili ma swoje szkółki w pięciu dzielnicach Warszawy i Piasecznie. Organizowane przez nich spotkania to przede wszystkim świetna zabawa, ale także zajęcia ogólnorozwojowe z elementami siatkówki, które odbywają się pod okiem profesjonalnych trenerów. W czasie Święta Łazienkowskiej trenerzy przeprowadzą trening siatkarskie na mini siatce.

– Legia Warszawa Hockey Team to treningi hokeja dla dzieci m.in. poniżej 10 roku życia, które odbywają się według zasad Mini Hokeja. Dzieci trenują w czterech grupach w zależności od ich wieku, jak i poziomu zaawansowania. Hokejową animacją będzie konkurs strzałów na bramkę oraz slalom na czas. Najmłodsi będą mieli szansę ubrać się w kompletny strój hokejowy i dostać drobne upominki.

Legia Sekcja Łyżwiarska szkoli dzieci od 5 roku życia w jeździe na rolkach i jeździe na łyżwach. Główną baza treningową jest Tor Stegny. W sekcji trenuje dwóch Olimpijczyków – Artur Nogal i Artur Waś. Trenerami są byli zawodnicy. 2 czerwca na stoisku dostępne będą kolorowanki z rolką oraz mini pokazy na rolkach.

– Legia Tennis Schools to treningi tenisa dla zawodników m.in. poniżej 10 roku życia, które odbywają się według systemu Tenis 10. Dzieci grają mniejszymi rakietami, na małych siatkach oraz zmniejszonym korcie, po to aby gra i nauka była dla nich łatwiejsza i  atrakcyjniejsza. Dzięki temu już 3-latki mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem. O tym za sprawą animacji będzie się można przekonać na Święcie Łazienkowskiej.

– Legia Kickboxing prowadzi zajęcia z boksu i kickboxingu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Regularnie trenują 3 grupy dziecięce i 1 grupę młodzieżową, które uczęszczają na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami boksu i kickboxingu. Zajęcia w klubie dla dzieci i młodzieży odbywają się 3 razy w tygodniu.

– Legia Rugby posiada sekcję seniorów mężczyzn, sekcję kobiet, drużyny juniorów i kadetów. Sekcja Rugby istnieje od 2012 roku, a obecnie występuje w I lidze rugby. W 2015 roku zostali mistrzem Polski w rugby plażowym. W czasie Święta Łazienkowskiej przedstawiciele sekcji będą ćwiczyć z dziećmi szarże, będą również zabawy z odbijaczem i zabawy z piłką.

– Legia Run Club zaprasza wszystkich już biegających oraz wszystkich tych, którzy o bieganiu dopiero myślą. Zapraszamy przede wszystkim Was, tych którzy dumnie będą reprezentować herb Legii na piersi, w Warszawie, w Polsce i na Świecie.

– Akademia Squasha Legii Warszawa to profesjonalny projekt szkoleniowy dla dzieci, które chcą zostać młodymi adeptami squasha. 2 czerwca Akadamia Squasha przygotuje dmuchany kort i cztery animacje – gra w squasha i tor przeszkód koordynacyjno-szybkościowy.

– Sekcja wioślarska Legii to nie nowość w historii Legii Warszawa. W latach 50. i 60. łodzie wiosłowe Wojskowych pojawiały się na Wiśle, a zawodnicy Legii zdobywali laury na krajowych regatach, z tytułami drużynowych mistrzów Polski włącznie. Podczas Święta Łazienkowskiej przygotowane będą ergometry.