„Rowerowy Maj” − podsumowanie kampanii

„Rowerowy Maj” − podsumowanie kampanii
Data publikacji: 2016-06-29
Autor: Anna Górska
Autor zdjęć:
Fundacja Legii od samego początku swojego istnienia wspiera promocję aktywnego trybu życia. Dlatego ani chwili nie wahaliśmy się i z przyjemnością dołączyliśmy do kampanii „Rowerowy Maj” nawołującej do przesiadki na rower. Przyszedł czas na podsumowanie całej akcji.

Kampania „Rowerowy Maj” w tym roku po raz pierwszy odbyła się w Warszawie. Skierowana była do szkół podstawowych, a jej celem było promowanie ruchu, zrównoważonej mobilności i roweru jako środka transportu. Dodatkową intencją pomysłodawców akcji była popularyzacja zdrowej rywalizacji wśród uczniów.

W inicjatywie „Rowerowy Maj” udział wzięło w sumie 55 szkół, 1370 klas i ponad 33 tysiące uczniów z całej Warszawy. Pierwszym etapem kampanii była organizacja kwietniowych warsztatów, których celem było przygotowanie uczniów do bezpiecznego udziału w inicjatywie. Potem, przez cały maj wszyscy uczestnicy akcji otrzymywali naklejki za dojazdy do szkoły w sposób aktywny. Do wyboru był: rower, rolki oraz hulajnoga. O wygranej szkoły decydowała tzw. frekwencja rowerowa − odsetek uczniów (również nauczycieli i pracowników szkoły), którzy w maju docierali do szkoły w sposób aktywny, względem wszystkich uczniów w szkole.

Dla najaktywniejszych grup, które zgromadziły najwięcej naklejek, przewidziano wiele atrakcyjnych nagród w tym te, przygotowane specjalnie przez Fundację Legii: zaproszenie na stadion przy Łazienkowskiej 3, połączone ze zwiedzaniem szatni i muzeum oraz dla aktywnych uczniów możliwość przyjścia za darmo na mecz Legii Warszawa w okresie wakacyjnym (lipiec − sierpień). Dodatkowo we wrześniu piłkarze Mistrza Polski 2016 przyjadą w odwiedziny do najaktywniejszej klasy.

Frekwencja rowerowa w skali całej Warszawy wyniosła 47%. Oznacza to, że prawie połowa wszystkich podróży do szkoły odbyła się w sposób aktywny. 8% (2 713) wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w kampanii, przyjeżdżało na lekcje rowerem, hulajnogą lub na rolkach codziennie. Zaś 74% (24 959) uczestników akcji chociaż raz podróżowało do szkoły w sposób aktywny.

Pierwsze miejsce w warszawskiej rywalizacji zajęła Szkoła Podstawowa nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego, z frekwencją rowerową 74%. Nagrodą dla niej był zadaszony parking rowerowy, ufundowany przez Zarząd Dróg Miejskich. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny, gdzie frekwencja wyniosła 66%. Placówka otrzymała komplet rowerów. Trzecie miejsce, z wynikiem 64%, przypadło jednocześnie dwóm szkołom: Szkole Podstawowej nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz Szkole Podstawowej nr 313 im. Polskich Odkrywców. Obie instytucje w ramach nagrody otrzymały mobilne miasteczka ruchu drogowego.

Więcej informacji: http://rowery.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/rowerowy-maj-podsumowanie-kampanii

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO