ODWIEDŹ LEGIĘ W NOC MUZEÓW!

ODWIEDŹ LEGIĘ W NOC MUZEÓW!
Data publikacji: 2017-05-09
Autor: Legia Warszawa
Autor zdjęć:
W sobotę 20 maja, w godzinach 19-24, w stolicy odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Już dziś zapraszamy wszystkich warszawiaków do odwiedzenia legijnej placówki przy ulicy Łazienkowskiej 3. W ramach cyklicznej imprezy Muzeum Legii udostępni m.in. specjalną wystawę pt. „Historia Herbu Legii Warszawa w związku z 60-leciem”.

Oprócz wspomnianej wystawy, która pokazuje 60-letnią historię herbu Legii, obowiązującego od 1957 roku, wielką atrakcją dla wszystkich uczestników będzie okolicznościowa gablota, przedstawiająca osiągnięcia Legii w Lidze Mistrzów UEFA w sezonie 2016/2017. Znajduje się tam m.in. piłka, która trzy razy wpadła do siatki Realu Madryt. W Muzeum Legii znajduje się również inna nowa atrakcja – historyczny pomnik dyskobola.

Dodatkowo przez cały czas w legijnej placówce przebywać będą przewodnicy, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania gości. Oprócz muzeum Legia udostępni także zwiedzającym swój stadion. Z okazji Nocy Muzeów stworzona została specjalna trasa wycieczkowa po naszym obiekcie. Wycieczki będą odbywały się w grupach 40-osobowych i będą startowały co 15 minut – pierwsza o godz. 19., natomiast ostatnia o godz. 00. Każdą z wycieczek, która potrwa ok. 20-25 minut oprowadzi wykwalifikowany przewodnik. Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in.: Mix Zonę, szatnię gości, Strefę Ustawiania, a także zasiąść na ławkach rezerwowych. Punktem startu jest brama numer 3.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO