#MoreThanFootball: SKN „Niepełnosprawni Fanatycy” - przyjaciele na każdy czas

#MoreThanFootball: SKN „Niepełnosprawni Fanatycy” - przyjaciele na każdy czas
Data publikacji: 2021-04-02
Autor:
Autor zdjęć:
Mimo pandemii i braku kibiców na trybunach, akurat ich obecność czujemy na co dzień. Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych „Niepełnosprawni Fanatycy” to absolutnie jedna z najwierniejszych grup kibicowskich działających przy Legii. Cieszymy się, że jako Fundacja Legii możemy być z nimi wtedy, kiedy nas potrzebują.

Wspólnie świętowaliśmy mistrzowskie zakończenia sezonów, spotykaliśmy się z okazji świąt i przy wielu innych okazjach, przygotowaliśmy nawet kolekcję w Legia FanStore przeznaczoną na działalność stowarzyszenia, ale przede wszystkim – pomagaliśmy przy zwykłych i niezwykłych sprawach. Do dziś mamy wielki powód do satysfakcji, że spotkaliśmy na swojej drodze chociażby takie osoby jak Krzysiek, dla którego zebraliśmy ponad 40 tysięcy zł na protezę. Nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie, ile razy na aukcje charytatywne przeznaczaliśmy klubowe gadżety z autografami zawodników. A to tylko pojedyncze przykłady tego, co możemy razem zrobić.

 

Ale dobro zawsze działa w dwie strony. Przedstawiciele SKN „Niepełnosprawni Fanatycy” w pierwszych miesiącach pandemii dołączyli do akcji klubu #GotowiDoPomocy, dostarczając posiłki najbardziej potrzebującym seniorom na terenie Warszawy. Oni, którzy sami potrzebują wsparcia, nieśli go tym, którzy potrzebują go jeszcze bardziej. Trudno o piękniejszy wyraz solidarności i empatii w tak trudnych czasach.

 

– Ostatni rok był dla nas słodko-gorzki. Pandemia, obostrzenia, zawieszenie rozgrywek, a potem powrót na trybuny i tytuł mistrzowski, który zawsze ma swój smak i z którym zawsze wiążemy wspomnienia, bo świętowanie nigdy nam nie spowszechnieje. Jesienią znowu stadion został zamknięty. Możemy być z naszą Legią tylko przed telewizorem i choć nie spotykamy się na wspólnym oglądaniu, już nie możemy się doczekać, żeby znowu zająć miejsce na trybunach – mówi Bartek Pawlisiak z SKN „Niepełnosprawni Fanatycy”.

 

Poprawa komfortu poruszania się i dostępności naszych meczów dla kibiców niepełnosprawnych była od lat pod uwagą Fundacji i klubu. Cyklicznie realizujemy program „Bez barier”, maksymalnie ułatwiając możliwość przeżywania meczów swojego ukochanego klubu. Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności miały darmowy wstęp na spotkania Legii dla siebie i opiekuna, a inni kibice z dysfunkcjami mogli liczyć na znaczące zniżki. Dla osób niewidomych na stadionie działa komentarzaudiodeskrypcyjny, który w ekspresyjny sposób oddaje przebieg wydarzeń na boisku i trybunach.

 

Na naszym stadionie znajdują się również miejsca przystosowane dla kibiców mających problemy z poruszaniem się. Wielu z nich co sezon notowało blisko stuprocentową frekwencję. Kiedy czas na to pozwalał, chętnie obserwowali również treningi, a nawet nie rezygnowali z wyjazdowych meczów koszykarskiej Legii.

 

Tęsknimy do spotkania naszych przyjaciół na trybunach. Jesteśmy przekonani, że razem zrobimy jeszcze wiele dobrego. Bo piłka nożna to przecież więcej niż sport.

 

Artykuł ukazał się z okazji międzynarodowej akcji #MoreThanFootball, której uczestnikiem od 2017 roku jest Fundacja Legii.

Zdjęcie

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO