Kibice Legii Warszawa wspólnie przeciwko białaczce! Kolejna setka nowych potencjalnych Dawców.

Kibice Legii Warszawa wspólnie przeciwko białaczce! Kolejna setka nowych potencjalnych Dawców.
Data publikacji: 2017-07-12
Autor:
Autor zdjęć:
W trakcie meczu o Superpuchar Polski, rozegranym 7 lipca na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, wspólnie z Fundacją DKMS, kolejny już raz prowadziliśmy rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Dzięki wspólnym działaniom, baza potencjalnych Dawców powiększyła się o 104 kibiców.

Kibice Legii Warszawa niejednokrotnie pokazywali szczególne przywiązanie do idei dawstwa szpiku kostnego. Nie mogło być inaczej podczas meczu o Superpuchar Polski, tym razem do bazy potencjalnych Dawców dołączyło 104 kibiców Legii. Warto wspomnieć, że podczas wszystkich akcji organizowanych wspólnie z DKMS, blisko 1500 Legionistów zarejestrowało się jako potencjalny Dawca szpiku.

Spośród blisko półtora tysiąca potencjalnych Dawców już 4 osoby podzieliły się cząstką siebie i dały szansę na nowe życie. Wspólnie z Fundacją DKMS jesteśmy przekonani, że to nie ostatni Dawcy, którzy będą mogli pomóc chorym na nowotwory krwi.

O Fundacji
Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad 1 070 000 (luty 2017) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 888 (luty 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO