KACPERKU, JESTEŚMY Z TOBĄ!

KACPERKU, JESTEŚMY Z TOBĄ!
Data publikacji: 2016-10-27
Autor: Legia.com
Autor zdjęć: Mateusz Kostrzewa
Siedmioletni Kacper jest zawodnikiem Legia Soccer Schools. Uwielbia grać w piłkę, rywalizować z rówieśnikami i bardzo chce zostać zawodowym piłkarzem. Kilka miesięcy temu musiał jednak zmienić swoje życie – wykryto u niego nowotwór prawej kości ramiennej.

Pewnego dnia Kacper poczuł ból w prawej rączce. Diagnoza lekarska kompletnie zmieniła jego życie: mięsak Ewinga, nowotwór kości. Chłopiec musiał zrezygnować z gry w piłkę, uczy się indywidualne w domu, tęskni za szkołą, za kolegami i szalonymi zabawami z bratem. Ma za sobą kilka chemioterapii.

„Każdy z nas myśli, że ma jeszcze czas na wszystko. Odkładamy na później wiele spraw. Myślimy, że jeszcze zdążymy. Że później, nie teraz… Cały czas gdzieś pędzimy. Wciąż zapracowani i zajęci…” – tymi słowami zaczyna się list otwarty przyjaciół Agnieszki i Marcina, rodziców Kacpra. Proszą w nim o wsparcie rodziny w tym ciężkim dla nich okresie.  

Delegacja Legii Warszawa i Fundacji Legii odwiedziła Kacpra. Na chłopcu wielkie wrażenie zrobiło spotkanie z idolem, kapitanem Wojskowych, Kubą Rzeźniczakiem. Pojawił się też sympatyczny Miś Kazek, uwielbiana przez dzieci maskotka ze stadionu przy #Ł3. Rozmowa i legijne upominki wywołały uśmiech na twarzach Kacpra i jego brata.

21 stycznia 2017 roku w Legionowie odbędzie się charytatywny koncert połączony ze zbiórką krwi i pieniędzy potrzebnych na leczenie Kacpra.

Natomiast już dziś można dokonywać wpłat na numer konta:

Bank BPH S.A.

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem:

29818 Szczucki Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO