Harcerze dziękują Fundacji Legii

Harcerze dziękują Fundacji Legii
Data publikacji: 2020-10-05
Autor:
Autor zdjęć:
Fundacja Legii Warszawa otrzymała specjalne podziękowania od Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za akcję #GotowiDoPomocy. My również serdecznie dziękujemy – wspólnie zrobiliśmy coś naprawdę bardzo dobrego.

Zorganizowaliśmy więc projekt #GotowiDoPomocy, poprzez który postanowiliśmy wesprzeć osoby, którym pandemia utrudniła życie najbardziej – warszawskich seniorów. Codziennie rozwoziliśmy najpierw kilka, potem kilkadziesiąt, a po paru tygodniach kilkaset posiłków. Robiliśmy zakupy, organizowaliśmy zbiórki, licytacje, włączaliśmy w dzieło pomocy wiele znanych twarzy. Wszystko to zaczęło się jednak od współpracy Fundacji Legii ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 

Zdjęcie

Jego przedstawiciele stwierdzili, że skala na jaką działaliśmy i rozgłos całej akcji, przerosły ich najśmielsze oczekiwania. Zorganizowali więc spotkanie z Zarządem Fundacji Legii i na ręce prezes Anny Mioduskiej przekazali puchar, będący wyrazem podziękowania. Na symbolicznym, ale bardzo ważnym dla nas trofeum znajdują się elementy nieodłączne ZHR, takie jak Krzyż Harcerski, linijka harcerska czy fragment przyrzeczenia głoszący: „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim”. Cieszymy się, że nasz klub mógł włączyć się w to dzieło pomocy. W końcu: cała Legia zawsze razem.

Zdjęcie

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO