Data publikacji: 2016-12-19
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Fundacja Legii wspiera akcję #PodarujWigilie

Dla starszych, samotnych osób Wigilia to najsmutniejszy dzień w roku. Dlatego Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” organizuje akcję #PodarujWigilie, czyli świąteczne kolacje dla ponad 300 podopiecznych.


Na co zbierane są fundusze?

– Każde 30 zł to już jest ciepły posiłek, każde dodatkowe 20 zł pozwala nam jeszcze ufundować świąteczną paczkę dla naszych podopiecznych. Chcemy, by tego dnia było wszystko to, co tworzy atmosferę prawdziwych świąt – mówi Joanna Mielczarek dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” – Osobom, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się, zapewniamy dowóz na miejsce spotkania i bezpieczny powrót do domu dla osób. Tych seniorów, którzy już nie mogą wyjść z domu, odwiedzą nasi wolontariusze. Chcemy, żeby przynieśli każdemu gwiazdkowy prezent i wigilijny poczęstunek.

Co starszym osobom dają te świąteczne spotkania?

– Przy wigilijnym stole „małych braci…” czuję się jak w domu – opowiada pani Jadwiga z Warszawy – Mimo, że jest nas tam wielu, nikt nie czuje się obco czy anonimowo. Każdy ma dla każdego dobre słowo, wolontariusze troszczą się o nas na każdym kroku, a Mikołaj jest nadzwyczajny. Cieszyłam się jak dziecko na jego widok.

W tym roku Wigilia odbyła się  w 3 miastach: Warszawie, Poznaniu i Lublinie. W samej tylko Warszawie w świątecznym spotkaniu wzięło udział aż 140 samotnych, starszych osób. Do końca grudnia wolontariusze będę odwiedzać starsze osoby w ich domach.

Fundacja Legii wsparła akcję finansowo, przekazując środki na organizację Wigilii. Dodatkowo, w ramach współpracy z Decathlonem, przekazaliśmy drobne upominki dla uczestników Wigilii w postaci czapek, rękawiczek i szalików.

Pamiętajcie, prosty gest, uśmiech, dobre słowo znaczy dla starszych osób bardzo dużo.

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

 

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO