Fundacja Legii w międzynarodowej kampanii #MoreThanFootball

Fundacja Legii w międzynarodowej kampanii #MoreThanFootball
Data publikacji: 2020-09-15
Autor:
Autor zdjęć:
Fundacja Legii czwarty rok z rzędu będzie uczestnikiem #MoreThanFootball - międzynarodowej akcji organizowanej przez European Football for Development Network, która podkreśla społeczne i charytatywne oddziaływanie klubów.

Legia Warszawa to więcej niż piłka nożna – to organizacja o ogromnej, pozytywnej skali odziaływania na klubową społeczność (ponad 1,5 mln obserwujących w social mediach), która dzięki sile futbolu zmienia świat swoich podopiecznych. Podczas trwającej od 15 września do 11 października ogólnoeuropejskiej kampanii  #MoreThanFootball, na profilach Legii i Fundacji publikowane będą materiały podkreślające systematyczne zaangażowanie klubu w projekty promocji zdrowego odżywiania, sportowego trybu życia, edukacji, działalności charytatywnej i wszechstronnego wsparcia potrzebujących. Opowiemy o tym, jak dzięki wspólnej nauce na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 przybliżamy dzieciom i młodzieży podstawowe zagadnienia dydaktyczne w ramach „Lekcji z Legią”, jak przekonujemy młode pokolenie do tego, żeby zwracać uwagę na właściwy dobór składników przy codziennych posiłkach oraz jak łączymy siły renomowanych firm, celebrytów i sportowców w ramach #WszyscyDoWioseł, największej akcji charytatywnej organizowanej przez polski klub. Jeszcze bliżej przybliżymy Wam niedawno utworzoną dziecięcą sekcję Ampfutbolu Legii i adidasa oraz zespół Legia Ladies, który właśnie zadebiutował w profesjonalnych rozgrywkach jako pierwsza kobieca drużyna w historii klubu.

Do akcji #MoreThanFootball dołączą również piłkarze Legii Warszawa, którzy będą inspirować fanów do wspólnego dzieła pomocy. Przed meczem 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław 27 września br. legioniści wyjdą na rozgrzewkę w koszulkach z hashtagiem kampanii.

Fundacja Legii i Legia Warszawa są członkiem European Football for Development Network od 2017 roku. Organizacja zrzesza kluby piłkarskie, ligi, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe promujące uniwersalne wartości sportu przez społeczne zaangażowane. Więcej o społeczności klubów. do której należymy, można przeczytać na stronie www.efdn.org.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO