Fundacja Legii spełnia marzenia 7-letniego Wojtka

Fundacja Legii spełnia marzenia 7-letniego Wojtka
Data publikacji: 2017-08-29
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
Fundacja Legii po raz kolejny pomogła spełnić marzenie chorego chłopca, który wraz z najbliższą rodziną został zaproszony na mecz Legii Warszawa z Zagłębiem Lublin.

Wojtek ma 7 lat i choruje na chorobę genetyczną- mukowiscydozę. Chłopiec kocha piłkę nożną, futbol jest jego pasją, którą realizuje trenując w swojej lokalnej drużynie. Jednym z największych marzeń Wojtka było obejrzenie na żywo meczu Legii Warszawa oraz spotkanie się z piłkarzami, a zwłaszcza ze swoim największym idolem – Michałem Pazdanem.

Dzięki Fundacji Dziecięca Fantazja, dowiedzieliśmy się o Wojtku i mogliśmy pomóc w spełnieniu jego marzenia. Fundacja Legii zaprosiła chłopca wraz z najbliższą rodziną na mecz Legii Warszawa z Zagłębiem Lublin oraz przekazała szalik z autografami piłkarzy. Chłopiec miał niecodzienną okazję do tego, by zasiąść przed meczem na ławce rezerwowych i zobaczyć z bliska rozgrzewkę piłkarzy obu drużyn. W czasie oczekiwania na rozgrzewkę, chłopiec dowiedział się wielu interesujących faktów na temat stadionu oraz zobaczył samego trenera Legii- Jacka Magierę. Przez cały ten czas Wojtka nie opuszczał dobry humor oraz niesamowita ciekawość tego, co się dzieje, a na jego twarzy gościła radość i ogromny uśmiech. Jednak największą niespodziankę zostawiliśmy na koniec. Tuż po zakończeniu rozgrzewki Wojtek mógł „przybić piątkę” ze schodzącymi z murawy zawodnikami Legii Warszawa- w tym Michałem Pazdanem.

Po wszystkich atrakcjach, chłopiec wraz ze swoim tatą dołączyli do reszty towarzyszy na trybunie rodzinnej, by wspólnie oglądać mecz swojej ukochanej Legii.

Radość tego małego kibica, to najlepsza nagroda jaką mogliśmy dostać za pomoc w spełnieniu marzenia. Życzymy Wojtkowi i jego całej rodzinie dużo zdrowia i mamy nadzieję na kolejne spotkania przy Ł3.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO