DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE
Data publikacji: 2017-08-29
Autor: legia.com
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski, Mateusz Kostrzewa
27 sierpnia, przy okazji meczu 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Legią a Zagłębiem, Fundacja Legii i Legia Warszawa zorganizowały zbiórkę przedmiotów, które zostaną przekazane poszkodowanym w nawałnicach w województwie kujawsko-pomorskim.

Rozmiary tragedii, która dotknęła mieszkańców Kujaw i Pomorza przed dwoma tygodniami, przykryła myślenie o przyszłości. Najważniejsze było tu i teraz – pomóc, posprzątać, usunąć szkody. Domy zostały zniszczone, a dachy pozrywane. Poszkodowane rodziny wracają do trudniej rzeczywistości.

 

 

Wszystkie przedmioty dostarczone w dniu meczu przez kibiców, zostały zebrane przez wolontariuszy Legii w niedzielę w specjalnym namiocie rozstawionym przy pomniku Kazimierza Deyny oraz w depozycie przy wejściu na Trybunę Rodzinną. Po konsultacjach Fundacji Legii z sołectwami Rytel i Sośno oraz sztabami pomocowymi w regionie, zebrane rzeczy przekażemy do Sośna (woj. kujawsko-pomorskie), który wspomaga około 30 okolicznych sołectw. Legia Warszawa na meczu z Zagłębiem Lubin gościła również zawodników zespołu Brda Rytel. Podczas gwałtownych burz i opadów zniszczeniu uległa infrastruktura boiskowa klubu, która w obecnym stanie nie nadaje się do wykorzystania.

 

 

Cały czas wsparcia finansowego mieszkańcom gminy Sośno można udzielić dokonując wpłaty przez stronę https://pomagam.pl/dlasosna.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO