4000! Tyle uczniów szkół podstawowych wzięło dotychczas udział w zajęciach Lekcji z Legią

4000! Tyle uczniów szkół podstawowych wzięło dotychczas udział w zajęciach Lekcji z Legią
Data publikacji: 2019-04-12
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Lekcje z Legią to autorski projekt edukacyjny Fundacji Legii, który łączy naukę z piłką nożną.

Atrakcyjna forma zajęć pozwala na uczenie się „inaczej niż w szkole” a zgodność tematów z podstawą programową daje pewność, że jest to czas dobrze wykorzystany i przynosi efekty. „Miło było zobaczyć jak uczniowie sami wyrywają się do  odpowiedzi. Wyjście poza mury szkoły i ciekawa forma zajęć wpłynęły na nich bardzo pozytywnie.” – tak zajęcia ocenia jedna z nauczycielek.

Od początku programu, czyli  września 2017 roku, w zajęciach udział wzięło aż 4000 dzieci. Wspólnie z uczestnikami udowadniamy, że wiedza nie jest czymś abstrakcyjnym, nie jest obowiązkiem, ale częścią codzienności, a nawet hobby. Dzięki takiemu podejściu dzieci odkrywają w sobie radość z nauki. Nasze zajęcia wzmacniają umiejętności: logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, współpracy.

Podczas 90 minut zajęć pracujemy nad dwoma wybranymi tematami. W ofercie znajdują się zagadnienia z zakresu matematyki, geografii oraz doradztwa zawodowego. Podczas zajęć uczniowie rozwiązują zadania, pracują w małych grupach, biorą udział w quizach, wykorzystują też karty z popularnej gry karcianej rozwijającej wyobraźnię. Najpopularniejsze tematy to Geometria – czyli jak zielony prostokąt stał się miejscem widowiska piłkarskiego i Tabele – skarbnica danych o piłkarskich pojedynkach. „Bardzo mi się podobało geometria i fajne filmiki oraz fajne podziały przy stolikach. I super zabawa!” – to komentarz jednego z uczestników.

Zapisy prowadzimy telefonicznie pod nr.: 608 542 541 lub mailowo: [email protected].

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO