Godzina W: Delegacja Klubu i Akademii uhonorowała Powstańców Warszawskich

Data publikacji: 2021-08-01
Autor:
Delegacja klubu i Akademii Legii Warszawa uhonorowała Powstańców Warszawskich przy pomniku Gloria Victis na warszawskich Powązkach.

To nasza dumna tradycja. 1 sierpnia, Godzina W. 77 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego pod pomnikiem Gloria Victis podczas oficjalnych uroczystości na warszawskich Powązkach delegacja klubu i Akademii Legii Warszawa złożyła kwiaty w czerwono-biało-zielonych kolorach i oddała hołd bohaterom heroicznej walki o wolną Polskę.

O rocznicy wybuchu Powstania przypomniały wyjące syreny. Następnie zgromadzenie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz najważniejszych instytucji publicznych.

Przed oficjalnymi obchodami pracownicy Fundacji Legii wspólnie z chłopcami z drużyny U13 Akademii posprzątali groby legionistów biorących udział w walkach powstańczych (Hernyk Czernik, Marian Pigłowski) oraz członków batalionu „Zośka”, wśród których byli uczniowie liceum Stefana Batorego.

Cześć i chwała Bohaterom!