#zostanwdomu i odrabiaj lekcje z Fundacją Legii!

#zostanwdomu i odrabiaj lekcje z Fundacją Legii!
Data publikacji: 2020-03-20
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Wypełnialiście kiedyś piłkarskie dyktando? Wiecie ile metrów przebiegniecie okrążając całe boisko? Przygotowaliśmy dla Was fajną propozycje na spędzenie czasu. Przeczytajcie poniższe łamigłówki i dajcie nam znać w komentarzach w social mediach!

Lekcje z Legią to program edukacyjny Fundacji Legii adresowany do dzieci i młodzieży z klas szkół podstawowych. Na zajęciach uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności w innowacyjny sposób. Scenariusze zajęć zgodne z podstawą programową opracowane są w oparciu o piłkę nożną oraz wykorzystanie nowoczesnych metod i technik nauczania. Lekcje przeprowadzane są na stadionie Legii Warszawa, co stanowi dodatkową atrakcję dla wszystkich uczniów! Poczytajcie więcej o działalności Fundacji Legii. Jedną z możliwości jej wsparcia jest przekazanie 1% podatku. Jak to zrobić? Wskazówki TUTAJ.

 

ZAGADKI:

 

1. Stadion Legii Warszawa jest w stanie pomieścić 30 720 osób. Ilu kibiców przyszło na stadion, jeżeli frekwencja wyniosła 75%?

 

2. Boisko piłkarskie jest prostokątem o wymiarach 105m na 68m. Ile metrów przebiegnę po okrążeniu całego boiska?

 

3. Boisko piłkarskie jest prostokątem o wymiarach 105m na 68m. Ile czau zajmie mi okrążenie całego boiska, jeżeli będę biegł ze średnią prędkością 14,4 ?

 

4. Radosław Cierzniak w poprzednim sezonie rozegrał 15 pełnych spotkań. Ile minut spędził na boisku?

 

5. W meczu z Piastem Gliwice Domagoj Antolić podawał piłkę 47 razy. Dokładność wyniosła 83%. Ile celnych podań wykonał w tym meczu?

 

6. Wypełnij dyktando.

„Sen o Warszawie” po raz pierwszy na Stadionie Wojska Polskiego rozb_miał 12 marca 2004 roku p_ed ligowym spotkaniem z Odrą Wodzisław. Legioniści wygrali 2:1, a _tw_r podbił serca p_bliczności na tyle, _e dziś jest głęboko zako_eniony w świadomości kolejnego pokolenia fan_w. „_twór ten ma w sobie coś niepowta_alnego, a jego historia pokaz_je, _e nie da się p_ewidzieć jego losów. Zwykle _twory stają się _itami w p_eciągu kilku tygodni, a ‚Sen o Warszawie’ na tak piękne zaistnienie pot_ebował blisko 40 lat. Wiedziałem, że Legia ko_ysta z tego utworu, ale nie pot_ebowała do tego mojej zgody, a ja sam, jako a_tor sł_w, nie miałem nic p_eciwko. Dla mnie jedną z najpiękniej_ych _wil w _yciu był moment, kiedy ‚Sen o Warszawie’ został wykonany p_ez fan_w Legii p_ed meczem otwarcia nowego stadionu z

Arsenalem Londyn. Końcowy efekt p_ekroczył moje najśmielsze oczekiwania. W trakcie piosenki miałem w oczach łzy” – m_wił w rozmowie z Naszą Legią Marek Gaszyński.

 

7. Jakie figury geometryczne znajdują się na boisku?

 

8. Ile prostokątów znajduje się na boisku?

 

Odpowiedzi znajdziecie w aplikacji mobilnej Legii Warszawa! Dobrej zabawy!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO