#onedaygwiazdka – podsumowanie akcji

#onedaygwiazdka – podsumowanie akcji
Data publikacji: 2017-02-03
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Facebook - Fundacja One Day
W grudniu 2016 roku, Fundacja Legii wsparła One Day – czyli ogólnopolską akcję dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczych, organizowaną przez Fundację One Day.

W ramach akcji zbierane są wymarzone prezenty dla dzieci z 21 placówek opiekuńczo- wychowawczych, domów dziecka z całej Polski. Następnie organizowana jest finałowa impreza gwiazdkowa w Warszawie – pełna niespodzianek, koncertów i animacji połączona z wręczeniem prezentów przez Mikołaja.

Celem organizacji imprezy finałowej jest integracja dzieci z placówek z całej Polski, zebranie marzeń zawodowych, dotarcie do prawdziwych potrzeb dzieci, wręczenie nowych nie używanych przedmiotów, ubrań, zabawek. Dzieci na wigilię czekają już od połowy roku co stanowi ważny aspekt wychowawczy i wpływa na ich motywację do nauki.

W tym roku udało się obdarować i spełnić marzenia ponad 600 dzieci z całej Polski z ponad 20 placówek opiekuńczych oraz ubogich rodzin (m.in. Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w  Kętach, Dom Dziecka Oświęcim im. Kornela Makuszyńskiego, Dom Dziecka w Równem, Dom Dziecka w Sanoku, Dom dziecka w Szczutowie, Dom Samotnej Matki w Białołęce, Dom dziecka w Płońsku).  Dodatkowo ponad 300 z nich zostało zaproszonych do Warszawy na dwa dni pełne atrakcji, których najważniejszym punktem, był magiczny – wigilijny wieczór – 18  grudnia w restauracji Endorfina Foksal, która była współorganizatorem akcji.

Dzieciaki oprócz prezentów, malowania pierniczków i kącików zabaw wszelakich, miały szansę posłuchać takich wykonawców jak Dawid Kwiatkowski, Ania Karwan czy Krzysztof Skiba, a także nauczyć się grać na ukulele z Julią Pietruchą.

Poniżej kilka informacji z podsumowania akcji:

W Placówce we Fromborku i Braniewie podczas naszej wizyty Panie podkreślały jak ważny dla dzieci jest ten personalny prezent i symbol że ktoś o nich pamiętał. Dodatkowo wzruszyły nas czekające w oknach główki czekających dzieci w Białymstoku.

W Placówce Maluch we Włocławku dzieci do dziś nie chcą wyrzucić swoich toreb i trzymają je przy łóżkach.

W ramach współpracy Fundacja Legii zaprosiła dzieciaki na wycieczkę po stadionie, drugiego dnia pobytu w Warszawie. Młodzi kibice mogli zajrzeć do strefy ustawiania, zobaczyć szatnie piłkarskie, usiąść na ławce drużyny przy boisku, a cały czas towarzyszył im Miś Kazek. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej akcji i trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych edycji.

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO