LEGIA WARSZAWA Z SEKCJĄ AMP FUTBOLU

LEGIA WARSZAWA Z SEKCJĄ AMP FUTBOLU
Data publikacji: 2019-03-01
Autor: Przemysław Gołaszewski (legia.com)
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski, Łukasz Stasiak
Legia Warszawa ma zaszczyt zaprezentować sekcję Amp Futbolu, która staje się od dziś częścią naszego klubu. - Jestem bardzo szczęśliwy z powodu uruchomienia sekcji. Wartości, które przyświecają tej dyscyplinie, są dla Legii kluczowe - powiedział po podpisaniu kontraktu prezes Legii, Dariusz Mioduski.

Sekcja Amp Futbolu Legii Warszawa powstała dzięki rozpoczęciu współpracy naszego klubu z warszawską drużyną Gloria Varsovia – dwukrotnym medalistą Amp Futbol Ekstraklasy i aktualnym mistrzem Polski.

– Jestem szczęśliwy, że Legia Warszawa wzbogaciła się o sekcję Amp Futbolu. Bardzo mi zależało na tej współpracy, ponieważ wartości, które przyświecają tej dyscyplinie, są dla Legii kluczowe. Zawodnicy Amp Futbolu to ludzie, którzy potrafili podnieść się w trudnej sytuacji, ludzie nieustępliwi, dążący do realizacji swoich celów. To samo dotyczy Legii. Zdarzają nam się trudne momenty i gdy wszystkim wydaje się, że tym razem nam się nie uda, my podnosimy się i zdobywamy kolejne mistrzostwo – skomentował uruchomienie nowej sekcji prezes Legii, Dariusz Mioduski.

– Wierzymy, że współpraca z Legią będzie niesamowicie owocna. Przede wszystkim potrzebujemy wsparcia promocyjnego i medialnego. Chcemy docierać do nowych kibiców. Wiemy, jaką marką jest Legia w Polsce i w Europie. Nie chcemy tylko przejąć koszulek z “eLką”, naszym celem jest ciągły rozwój tej dyscypliny w Polsce – powiedział pierwszy trener sekcji, Mateusz Szczepaniak.

Amp Futbol wciąż jest sportem raczkującym. – Ta dyscyplina powstała w Polsce siedem lat temu. Najpierw utworzyła się reprezentacja Polski. To światowy trend. Po jakimś czasie zawodników jest na tyle dużo, że możliwe jest powstawanie klubów. W tym momencie mamy cztery kluby w Polsce (w Warszawie, Krakowie, Bielsko-Białej i Górze – przyp. red), nasza drużyna funkcjonowała od trzech lat. Zaczynamy współpracę z Legią, by wskoczyć na jeszcze wyższy, profesjonalny poziom – przyznał obecny przy podpisywaniu kontraktu zawodnik drużyny, Adrian Stanecki.

– Dla nas to naturalny krok naprzód. Zaczynaliśmy od zera, teraz jesteśmy gotowym klubem, by podjąć się tej współpracy. Potrzebowaliśmy czasu, aby do tego dojrzeć, ale gdy nadarzyła się okazja, by dołączyć do Legii jako sekcja Amp Futbolu, wszystko potoczyło się bardzo sprawnie. Kontakt z Legią został nawiązany przez stowarzyszenie Amp Football Polska. Po zdobytym przez nas mistrzostwie Polski w zeszłym roku stwierdziliśmy, że warto usiąść i o tym porozmawiać. Pod koniec zeszłego roku doszło do pierwszych spotkań, teraz możemy z radością powiedzieć, że jesteśmy częścią Legii Warszawa – dodał Mateusz Szczepaniak.

Nowo powstałą sekcję od razu czeka duże wyzwanie. Zawodnicy przygotowują się obecnie do udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów. – Liga Mistrzów jest wzorowana na polskim turnieju Amp Football Cup. Sześć drużyn dzielimy na dwie grupy. Dwie najlepsze drużyny wychodzą z grupy i grają w półfinale. W tym roku turniej rozgrywa pod koniec maja w Tbilisi – powiedział Szczepaniak.

Rozgrywki Amp Futbolu w Polsce cały czas się rozwijają. Poziom organizacyjno-sportowy tej nowej dyscypliny jest w naszym kraju naprawdę wysoki. – Myślę, że Polska znajduje się w TOP3, jeśli chodzi o poziom i organizację ligi. Mamy cztery drużyny z czterech miast, ale są to naprawdę mocne i wyrównane ekipy. W sezonie rozgrywamy około dwudziestu meczów. Rozgrywki wyglądają w następujący sposób: spotykamy się w wybrane weekendy w miastach posiadających kluby i rozgrywamy tam mecze w systemie każdy z każdym. Spotykamy się raz w miesiącu – stwierdził trener sekcji.

Przedstawiciele sekcji zachęcają do kibicowania i podkreślają, że zespół wciąż szuka nowych graczy. W ostatni weekend kwietnia zawodnicy zagrają na turnieju w Płońsku. Zawody będą transmitowane w internecie. – Myślę, że kibice zainteresują się nami i po kilkunastu minutach oglądania naszych zmagań, zapomną o tym, że podpieramy się kulami. Zainteresowanych zapraszamy też na nasze treningi, które odbywają się w niedziele o godz. 16:30 na Bielanach i w czwartki o godz. 20:00 na Ursynowie. Sekcja nie jest zamknięta, wciąż szukamy zawodników – zachęcają przedstawiciele naszej nowej drużyny.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO