Data publikacji: 2016-11-30
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
KIBICE LEGII PRZECIWKO BIAŁACZCE. ZOSTAŃ DAWCĄ! Podczas piątkowego meczu z Wisłą na naszym stadionie po raz kolejny odbędzie się akcja "Kibice Legii wspólnie przeciwko białaczce". Fani zgromadzeni na trybunach będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku i komórek macierzystych. Akcja przeprowadzona będzie we współpracy z Fundacją DKMS.

Akcja, której ideą jest wsparcie osób cierpiących na białaczkę oraz inne nowotwory krwi, przeprowadzona była już dwukrotnie dwukrotnie i zakończyła się wielkim sukcesem. Na trybunach zarejestrowano łącznie ponad 800 potencjalnych dawców.  Co więcej dla wśród zarejestrowanych osób znalazł się „genetyczny bliźniak” dla chorej osoby, co zwiększa szanse chorego na wyzdrowienie. „Genetyczny bliźniak” chorego to Sebastian, kibic z Żylety, informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

 

Teraz zachęcamy Was serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji przeprowadzanej przez wolontariuszy Klubu Honorowego Dawców Krwi PCK Krewcy Legioności oraz Fundacji DKMS. Czekamy na Was przed meczem z Wisłą Płock, 2 grudnia, od godziny 18:30.

 

Wszyscy kibice, którzy chcą się zarejestrować w bazie dawców podczas meczu z Wisłą, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Rejestracja polega na wypełnieniu i podpisaniu formularza zgłoszeniowego oraz samodzielnym pobraniu, specjalnym wacikiem, wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Następnie pobrana próbka zostanie zbadana pod względem cech zgodności antygenowej. Do przeszczepu dochodzi, gdy kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego.

 

W bazie dawców szpiku i komórek macierzystych można się zarejestrować, nie wychodząc z domu. Wystarczy wejść na www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny. Z możliwości rejestracji może skorzystać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg oraz o wskaźniku BMI nieprzekraczającym 40.

 

Tak przebiegła rejestracja potencjalnych dawców rok temu podczas meczu z Wisłą

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO