Karykatury sprzed sześciu dekad w Muzeum Legii

Karykatury sprzed sześciu dekad w Muzeum Legii
Data publikacji: 2020-07-14
Autor:
Autor zdjęć:
Muzeum Legii wzbogaciło się o nigdy dotąd niepublikowane karykatury, będące dziełem Wojciecha Domosławskiego, który swoje rysunki wykonał w 1956 roku.

Wojciech Domosławski w latach swojej młodości był zapalonym kibicem CWKS-u Warszawa, później Legii Warszawa. Jego opowieści kreską karykatury ilustrują sukcesy sportowców wojskowego klubu, piłkarzy Lucjana Brychczego, Jerzego Woźniaka, Marceliego Strzykalskiego, szermierza Jerzego Pawłowskiego czy kolarza Stanisława Królaka. Teraz, po ponad sześćdziesięciu latach, postanowił przekazać zeszyt ze zbiorem swoich prac do klubowego Muzeum.

Zdjęcie

– Historię Legii tworzą nie tylko wybitni sportowcy, trenerzy i działacze, ale też przeciętni ludzie i wierni kibice. Są tak samo ważni w swoich przeżyciach związanych z wyczynami ich boiskowych idoli. Rysunki pana Wojciecha przez ponad sześć dekad leżały w szufladzie. Aż do teraz. Z pewnością zostaną przedstawione szerszej publiczności podczas jednej z okolicznościowych wystaw w naszej placówce – powiedział kustosz Muzeum Legii Wiktor Bołba.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO