Inauguracja programu Celuj w Zdrowie

Inauguracja programu Celuj w Zdrowie
Data publikacji: 2019-10-23
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Jacek Prondzyński
Pełne atrkacji rozpoczęcie programu promującego zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia odbyło się w Klubie Biznesowym na Stadionie Legii we wtorek, 22 października. Byli z nami ambasadorzy programu: Mateusz Wieteska i Paweł Stolarski.

Przy Łazienkowskiej 3 młodzi uczestnicy programu z czterech warszawskich szkół podstawowych ze Śródmieścia, Woli i Pragi podpisali indywidualne kontrakty. Znalazły się w nich postanowienia dotyczące odżywiania i aktywności fizycznej na najbliższe miesiące. Program Celuj w zdrowie zakłada udział w ćwiczeniach ruchowych oraz 11 zajęć tematycznych, m.in. wizytę w Filtrach Warszawskich poprzedzoną dodatkową lekcją na temat wody, wspólne ćwiczenia z rodzicami w klubach fitness należących do partnera programu Zdrofit, naukę czytania etykiet produktów podczas wizyt w sklepach Biedronka, wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych i kompletowanie posiłków. Waga i wzrost uczestniczących dzieci zostaną sprawdzone na początku i na zakończenie programu, które planowane jest na kwiecień 2020 roku.

Celuj w Zdrowie to bezprecedensowy program realizowany przy polskim klubie, którego beneficjentami będą setki dzieci z czterech warszawskich szkół. Wyróżnia go systematyczna praca z dziećmi przez 20 tygodni oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli, którzy wzięli udział w specjalnym szkoleniu. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu piłkarzy Legii nasi uczestnicy będą jeszcze mocniej zmobilizowani do osiągania własnych celów. Inauguracja programu nie przypadkiem odbywa się w październiku. To miesiąc, w którym przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Jako Fundacja Legii prowadzimy i wspieramy zarówno inicjatywy dobroczynne, jak i prowadzimy programy łączące edukację i sport, które dają długofalowe, pozytywne rezultaty – mówi Paweł Aleksandrowicz z Fundacji Legii.

Uczniowie mają zaplanowane również zajęcia praktyczne. Na przykład podczas wizyt w sklepach sieci Biedronka poznają m.in. składy i wartość odżywczą produktów z poszczególnych pięter piramidy zdrowego żywienia.

Jesteśmy odpowiedzialni za wartość odżywczą produktów, które oferujemy w naszych sklepach, ze szczególnym wskazaniem na produkty marki własnej. Co za tym idzie, czujemy się współodpowiedzialni również za dietę naszych klientów. W Biedronce chcemy pomagać rodzicom i dzieciom w układaniu smacznej, zbilansowanej diety oraz proponować uczniom produkty, które mają odpowiednie walory odżywcze – mówi dr inż. Justyna Szymani, dyrektor Działu Rozwoju Jakości i Kontroli Marki Własnej z sieci Biedronka.

Współfinansowany ze środków Fundacji UEFA program Celuj w Zdrowie będzie realizowany w tym samym czasie w siedmiu europejskich klubach piłkarskich. Opró

eck, Brentford FC i Hapoel Tel Awiw. Autorem programu jest European Football for Development Network (EFDN), której członkiem jest Fundacja Legii. Partnerem merytorycznym w zakresie dostosowania treści do standardów w Polsce jest Fundacja Instytutu Matki i Dziecka.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO