#GOTOWIDOPOMOCY: Rośniemy z dnia na dzień

#GOTOWIDOPOMOCY: Rośniemy z dnia na dzień
Data publikacji: 2020-05-19
Autor:
Autor zdjęć:
Kolejny tydzień akcji #GOTOWIDOPOMOCY trwa, a my cały czas podkręcamy tempo. Tym razem posiłki rozwozili m.in. dziennikarze sportowi, "Aktywna Warszawa" i niepełnosprawni kibice, a wydawał je prezes Legii Dariusz Mioduski.

Każdy dzień przybliża nas do dostarczenia tysiąca posiłków, a tylko Maja i Wojtek (ta dwójka na zdjęciu powyżej) rozwiozła ich aż 47, za co należą im się wielkie brawa. Już czwarty dzień była z nami ekipa SKN „Niepełnosprawni Fanatycy”, pierwszy – bardzo pozytywna ekipa „Aktywnej Warszawy”, a obiady naszym wolontariuszom wydawał prezes Dariusz Mioduski.

Z biegiem czasu dołączają do nas coraz ciekawsze osoby. We wtorkowe popołudnie czynić dobro postanowiła Reprezentacja Dziennikarzy Polskich. W akcję pomocową włączyli się m.in.: Robert Błoński, Filip Surma, Marcin Papierz i Paweł Sikora, z którymi wybrała się ekipa naszej redakcji. Dziś rozwoziliśmy posiłki przygotowane przez firmę Bracia Wiśniewscy, a także pieczywo ufundowane przez Piekarnię Dąbrowscy.

Wraz z nimi w niezwykle miłej atmosferze odwiedziliśmy seniorów na warszawskiej Pradze. Na samym początku drzwi otworzył nam pan Henryk, który zaskoczył nas swoją krótką historią. Jak sam mówi, jesteśmy dla niego jedynym wsparciem.
– Wiecie państwo, ja już mam swoje lata. W tym wieku coraz ciężej zadbać o codzienne czynności jak chociażby obiad. Mogę liczyć na pomoc sąsiadów, ale to tyle. Dlatego też niezwykle ważna jest wasza obecność. Macie wielkie serca. Gdybym tylko mógł się wam jakoś odwdzięczyć… – stwierdził senior.

Oprócz wyżej wymienionych posiłki rozwozili także ci, który wspomagają nas niemal codziennie, z naszą najmłodszą wolontariuszką, 6-letnią Kają na czele. Maja z Wojtkiem wyrównali nieformalny rekord akcji, dostarczając prawie 50 posiłków (pokonali łącznie 32 piętra!). Natomiast już dziś czeka nas kolejna „Środa z Adamedem”, który oprócz ogromnej pomocy dla seniorów ma specjalną niespodziankę dla naszej pomocwej ekipy :).

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.

Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 – 17:00)

Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: [email protected]

Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: [email protected]

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO