Charytatywny koncert dla Ukrainy

Charytatywny koncert dla Ukrainy
Data publikacji: 2022-03-09
Autor:
Autor zdjęć:
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert organizowany przez Fundację i Galerię Nizio, który odbędzie się 11 marca w Warszawie przy ul. Inżynierskiej 3. Fundacja Legii jest partnerem tego wydarzenia.

Koncert będzie wyrazem solidarności z Ukrainą i wsparcia działalności fundacji „Nasz Wybór”, która od 2014 roku prowadzi Ukraiński Dom – miejsce, gdzie cudzoziemcy, szczególnie obywatele Ukrainy, czują się jak w domu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak aby wesprzeć działania fundacji „Nasz Wybór” przy wejściu goście będą mogli pozostawić darowiznę w formie „cegiełki” o zadeklarowanej przez siebie wartości.

Podczas „Koncertu dla Ukrainy” będzie miało miejsce premierowe wykonanie kompozycji-hymnu Patrycji Betley „Waltz for Ukraine”. W Galerii Nizio wystąpi także wokalistka Karolina Cicha, zaśpiewa symboliczną ludową pieśń ukraińską.

Trzon muzycznego programu tworzą wybitni artyści muzycy, niektórych znają Państwo z cyklu koncertów „Wnętrza Muzyki”. Klasyczne kompozycje zagrają na cztery ręce pianistki Ravel Piano Duo, czyli Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska oraz pianiści Zarębski Piano Duo, tj. Piotr Różański i Grzegorz Mania. O jazzową stronę wieczoru zadbają wokalistka Agnieszka Wilczyńska i pianistka Kasia Pietrzko.

Wszyscy muzycy, którzy wystąpią w Galerii Nizio 11 marca zrzekli się swoich honorariów. Organizatorzy i partnerzy pracują oraz dostarczają niezbędny sprzęt pro bono.

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie przybycia do czwartku 10 marca do godz. 15:00 na adres [email protected].

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO