AUKCJE NA RZECZ RENOWACJI GROBÓW SANITARIUSZEK Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

AUKCJE NA RZECZ RENOWACJI GROBÓW SANITARIUSZEK Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Data publikacji: 2018-08-09
Autor: Bartosz Zasławski
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski, Komitet 44
Oryginalna bluza bramkarska Arkadiusza Malarza i rower w stylistyce stulecia Legii Warszawa to dwie atrakcyjne i unikalne rzeczy, które od czwartku będzie można licytować na profilu Fundacji Legii na charytatywni.allegro.pl. Środki z aukcji Fundacja przeznaczy na renowację grobów sanitariuszek z Powstania Warszawskiego.

Znajdujące się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach kwatery są obecnie w bardzo złym stanie i wymagają natychmiastowej interwencji. W tym szlachetnym celu wystawiliśmy na licytację:

1. Oryginalną bluzę bramkarską Arkadiusza Malarza, w której bramkarz Legii Warszawa wystąpił w meczu ligowym z Lechią Gdańsk (4 sierpnia 2018 r.). Bluza pochodzi z nowego kompletu, obowiązującego od sezonu 2018/19.

Link: https://charytatywni.allegro.pl/bluza-bramkarska-akradiusz-malarz-i7433746

2. Rower, na którym niepełnosprawny sportowiec – Kamil Misztal w ciągu 16 dni przejechał 2016 km podczas akcji „W protezie na rowerze”. Rower został odnowiony oraz oklejony w barwy (złoty, biały, czarny) związane z obchodzonym w tym czasie stuleciem Legii Warszawa.

Link: https://charytatywni.allegro.pl/rower-szosowy-w-barwach-stulecia-legii-i7433755

 

Obie aukcje zakończą się w czwartek, 16 sierpnia o godz. 17:00.

 

 

Fundacja Legii wspiera zbiórkę środków na renowację nagrobków harcerek-sanitariuszek, służących podczas pierwszych dni Powstania Warszawskiego w szpitalu św. Łazarza na Woli. W „czarną sobotę”, 5 sierpnia 1944 roku, placówka została zajęta przez niemieckich żołnierzy, którzy mordowali rannych, chorych, personel medyczny, a także szukającą schronienia ludność cywilną z Woli, w tym rodziny z dziećmi. Wśród ponad 1200 ofiar znalazło się kilkadziesiąt pielęgniarek oraz sanitariuszki służby powstańczej, w tym 10 nastoletnich harcerek oraz ich instruktorka. Po wojnie ciała kobiet zostały ekshumowane i pochowane w kwaterze B26, rząd 1 Cmentarza Wojskowego na Powązkach.

 

 

Zbiórki śródków na odnowę nagrobków trwają również na portalu: https://polakpomaga.pl/kampania/ratowaly-zycie-innym-my-uratujmy-pamiec-o-nich#kampania (potrzeba 40 000 zł).

Zapraszamy do udziału!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO