#GOTOWIDOPOMOCY: Serce za serce

Data publikacji: 2020-05-18
Autor:
Za nami kolejny tydzień akcji #GOTOWIDOPOMOCY. Z dnia na dzień dołączają do nas nowi partnerzy, a także nowi wolontariusze. Wśród nich niezwykle barwne postacie, ale także ludzie anonimowi, którzy oddają serce drugiemu człowiekowi. Choćby tacy, jak nasz wielki fan - Dominik.

W miniony weekend posiłki naszym seniorom dostarczał multimedalista olimpijski Robert Korzeniowski oraz grupa KiLi Boys, a o ich jakość zadbały restauracja Belvedere wspólnie z firmą cateringową Bracia Wiśniewscy. Jak zwykle nie brakowało tematów do rozmów z naszymi beneficjentami, którzy z wielką chęcią dzielili się swoimi historiami.

Niezwykle ciekawa rozmowa wywiązała się na jednym z wilanowskich osiedli, gdzie ostatnio gościliśmy. Drzwi otworzył nam pan Marek i od razu przeszedł do pytań.
– Ile dalibyście mi lat – zapytał.
– 70 maksymalnie – odpowiedział jeden z naszych wolontariuszy.
– I tu was zaskoczę, bo w lipcu skończę 85.
– W ogóle pan na tyle nie wygląda. Ma pan jakiś sekret?
– Myślę, że przede wszystkim pogoda ducha. To jest najważniejsze.

Właśnie – pogoda ducha. Pamiętacie naszego dobrego znajomego Dominika? Odwiedzał nas na grupowaniach, przyjeżdżał na treningi, a mecze to dla niego świętość. I choć na co dzień porusza się na wózku, on też działa z nami przy akcji #GOTOWIDOPOMOCY! Prawdziwy Kozak!

Jak widać, z naszymi seniorami nie możemy narzekać na nudę. Każdy dzień przynosi nowe bardzo interesujące doświadczenia. Jednak jest coś, co nigdy się nie zmienia. Od początku akcji widzimy niezwykłą wdzięczność, którą codziennie jesteśmy obdarowywani. Tak też było podczas niedzielnego popołudnia. Naszej ekipie zostało do odwiedzenia ostatnie miejsce. Trafili do pana Piotra, który miał dla nich drobny upominek, a mianowicie zawieszkę w kształcie serca. Jak sam mówi, tylko tak może odwdzięczyć się za naszą pomoc. Oczywiście kształt tego prezentu nie jest dziełem przypadku, gdyż najlepiej obrazuje to, co dla niego robimy.

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.

Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 – 17:00)

Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: [email protected]

Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: [email protected]