Korki z Legią 2020/2021

Idea programu

Misja: bezpłatnie pomagamy uczniom, którzy nie mają środków finansowych na pozaszkolne zajęcia, przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.

Cele:

1. Stworzenie możliwości przygotowania się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego;
  2. Stworzenie warunków do wzmocnienia motywacji uczestników i pracy nad osiąganiem własnych celów;

Program

Fundacja Legii po raz szósty zaprasza na bezpłatne zajęcia dla maturzystów, przygotowujących się do egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Zajęcia są przeznaczone dla uczniów szkół średnich, których nie stać na dodatkowe wsparcie poza lekcjami w szkole i którzy w maju 2021 będę zdawać egzamin maturalny na poziomie podstawowym.

Odpowiedz na trzy pytania:

1. Czy masz trudności z matematyką, językiem polskim, językiem angielskim  i chciałbyś/chciałabyś nadrobić swoje zaległości?
  2. Czy czujesz, że nie masz wystarczającego wsparcia w grupie, w domu, w szkole i myślisz, że samodzielnie nie dasz sobie rady?
  3. Czy masz chęć zmiany swojej sytuacji?

Jeśli odpowiedziałeś/-aś na trzy pytania twierdząco, to ten program jest dla Ciebie!

Zobaczysz i doświadczysz jak w grupie osób można wspólnie i w przyjemnej atmosferze, systematycznie przygotować się do matury!

Charakterystyka zajęć:

Harmonogram programu:

12-25.10.2020 – indywidualne rozmowy rekrutacyjne z kandydatami prowadzone online za pośrednictwem Teams.

28-31.10.2020 – wybór uczestników i przekazanie informacji o przyjęciu do programu.

9.11.2020 – 15.01.2021 – I semestr (8 zajęć)

01.02.2021 – 30.04.2021 – II semestr (12 zajęć)

obowiązkowe warsztaty z umiejętności miękkich (3 godziny) odbędą się w terminach weekendowych:

14-15.11; 21-22.11; 28-29.11; 05-06.12

każdy uczestnik wybierze sam termin dwóch warsztatów, uwzględniając własne możliwości czasowe. W marcu 2021 odbędą się trzeci warsztat na temat „Jak radzić sobie ze stresem”?

Nasi nauczyciele:

Dorota Hury – matematyka

Ewa Aramowicz – matematyka

Alicja Zaczek – Żmijewka – język polski

Małgorzata Sieradzka – język angielski

Uczestnicy o programie:

Duża kompetencja nauczycieli bardzo pomaga w przygotowaniu się do matury. (Bartek)

Korki są bardzo pomocne. Powtarzam III klasę i w tamtym roku na próbnej maturze miałam 6% a w tym już 30% i jest to w 99% zasługa Korków z Legią. (Kasia)

Zajęcia są prowadzone w bardzo przyjacielskich relacjach. Atmosfera jest przemiła. W związku z tym widza wchodzi do głowy z łatwością. (Justyna)

Zajęcia motywują do systematycznej pracy, 1,5 h to idealna ilość czasu, omawiane są typowe zadania maturalne, małe grupy (Tomek)

Warsztat ze sposobów uczenia się i mnemotechnik bardzo mi się przydał, dowiedziałam się w jaki sposób nauczyć się zapamiętywać różne informacje. (Wiktoria)

Zajęcia pomagają powtórzyć mi materiał z matematyki, na co nie mam czasu w szkole i zrozumieć to, czego do tej pory nie rozumiałam. (Nikola)

Moje wyniki w szkole zdecydowanie się poprawiły, zadania maturalne pokazane są w przystępny sposób i nie wydają się już takie straszne. (Alicja)

Zajęcia z języka polskiego bardzo dużo pomagają i są prowadzone w super atmosferze. (Karolina)

Partnerzy i miejsca zajęć

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju i Centralny Dom Technologii

Liceum Ogólnokształcące Społeczne nr 17

Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Została stworzona, aby realizować projekty społeczne i umożliwić spółce podejmowanie działań odpowiedzialnych społecznie. Fundacja tworzy własne projekty, ale także wspiera inicjatywy społeczne i wolontariat pracowniczy. Cele statutowe są osiągane poprzez aktywność w obszarze edukacji, kultury oraz poprzez wspieranie innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i przedsiębiorczości.
Fundacja w 2019 roku uruchomiła Centralny Dom Technologii – nowy, inspirujący punkt na edukacyjnej mapie Warszawy, w którym otwarty umysł, technologia, nauka i biznes przenikają się wzajemnie. To pierwsza w Polsce przestrzeń oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych, a także miejsce, w którym biznes spotyka się z nowymi technologiami.

Regulamin i dokumenty

Regulamin programu „Korki z Legią 2020/2021”

Zgoda na przetwarzanie wizerunku osoby pełnoletniej

Zgoda na przetwarzanie wizerunku osoby niepełnoletniej