Korki z Legią 2020/2021
Idea programu
Misja: bezpłatnie pomagamy uczniom, którzy nie mają środków finansowych na pozaszkolne zajęcia, przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.
Cele:
- Stworzenie możliwości przygotowania się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego;
- Stworzenie warunków do wzmocnienia motywacji uczestników i pracy nad osiąganiem własnych celów;
Program
Fundacja Legii po raz szósty zaprasza na bezpłatne zajęcia dla maturzystów, przygotowujących się do egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego na poziomie podstawowym.
Zajęcia są przeznaczone dla uczniów szkół średnich, których nie stać na dodatkowe wsparcie poza lekcjami w szkole i którzy w maju 2021 będę zdawać egzamin maturalny na poziomie podstawowym.
Odpowiedz na trzy pytania:
- Czy masz trudności z matematyką, językiem polskim, językiem angielskim i chciałbyś/chciałabyś nadrobić swoje zaległości?
- Czy czujesz, że nie masz wystarczającego wsparcia w grupie, w domu, w szkole i myślisz, że samodzielnie nie dasz sobie rady?
- Czy masz chęć zmiany swojej sytuacji?
Jeśli odpowiedziałeś/-aś na trzy pytania twierdząco, to ten program jest dla Ciebie!
Zobaczysz i doświadczysz jak w grupie osób można wspólnie i w przyjemnej atmosferze, systematycznie przygotować się do matury!
Charakterystyka zajęć:
- grupy 10-osobowe,
- zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym tzn. będziemy uczyć się w trybie stacjonarnym i online. Co trzecie zajęcia będą prowadzone przez platformę Teams (każdy uczestnik programu otrzyma indywidualne konto Microsoft Teams na domenie @fundacjalegii.edu.pl.) W praktyce to oznacza dla każdego uczestnika również bezpłatny dostęp do pakietu Office w trybie online.
- przyjazne miejsca spotkań, zlokalizowane w centrum Warszawy,
- zajęcia od poniedziałku do czwartku godzinach popołudniowych,
- warsztaty kompetencyjne specjalnie dla uczestników: motywacja i umiejętność uczenia się oraz stawianie i osiąganie celów, radzenie sobie ze stresem.
Harmonogram programu:
- rekrutacja
12-25.10.2020 – indywidualne rozmowy rekrutacyjne z kandydatami prowadzone online za pośrednictwem Teams.
28-31.10.2020 – wybór uczestników i przekazanie informacji o przyjęciu do programu.
- zajęcia
9.11.2020 – 15.01.2021 – I semestr (8 zajęć)
01.02.2021 – 30.04.2021 – II semestr (12 zajęć)
- warsztaty
obowiązkowe warsztaty z umiejętności miękkich (3 godziny) odbędą się w terminach weekendowych:
14-15.11; 21-22.11; 28-29.11; 05-06.12
każdy uczestnik wybierze sam termin dwóch warsztatów, uwzględniając własne możliwości czasowe. W marcu 2021 odbędą się trzeci warsztat na temat „Jak radzić sobie ze stresem”?
Nasi nauczyciele:
Dorota Hury – matematyka
Ewa Aramowicz – matematyka
Alicja Zaczek – Żmijewka – język polski
Małgorzata Sieradzka – język angielski
Uczestnicy o programie:
Duża kompetencja nauczycieli bardzo pomaga w przygotowaniu się do matury. (Bartek)
Korki są bardzo pomocne. Powtarzam III klasę i w tamtym roku na próbnej maturze miałam 6% a w tym już 30% i jest to w 99% zasługa Korków z Legią. (Kasia)
Zajęcia są prowadzone w bardzo przyjacielskich relacjach. Atmosfera jest przemiła. W związku z tym widza wchodzi do głowy z łatwością. (Justyna)
Zajęcia motywują do systematycznej pracy, 1,5 h to idealna ilość czasu, omawiane są typowe zadania maturalne, małe grupy (Tomek)
Warsztat ze sposobów uczenia się i mnemotechnik bardzo mi się przydał, dowiedziałam się w jaki sposób nauczyć się zapamiętywać różne informacje. (Wiktoria)
Zajęcia pomagają powtórzyć mi materiał z matematyki, na co nie mam czasu w szkole i zrozumieć to, czego do tej pory nie rozumiałam. (Nikola)
Moje wyniki w szkole zdecydowanie się poprawiły, zadania maturalne pokazane są w przystępny sposób i nie wydają się już takie straszne. (Alicja)
Zajęcia z języka polskiego bardzo dużo pomagają i są prowadzone w super atmosferze. (Karolina)
Partnerzy i miejsca zajęć
Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju i Centralny Dom Technologii
Liceum Ogólnokształcące Społeczne nr 17
Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Została stworzona, aby realizować projekty społeczne i umożliwić spółce podejmowanie działań odpowiedzialnych społecznie. Fundacja tworzy własne projekty, ale także wspiera inicjatywy społeczne i wolontariat pracowniczy. Cele statutowe są osiągane poprzez aktywność w obszarze edukacji, kultury oraz poprzez wspieranie innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i przedsiębiorczości.
Fundacja w 2019 roku uruchomiła Centralny Dom Technologii – nowy, inspirujący punkt na edukacyjnej mapie Warszawy, w którym otwarty umysł, technologia, nauka i biznes przenikają się wzajemnie. To pierwsza w Polsce przestrzeń oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych, a także miejsce, w którym biznes spotyka się z nowymi technologiami.